ראווה: כוכבי גולסטאר ניצחו את נבחרת האמנים
שרדה בליגה: כרמיאל ניצחה 2:6 את תל אביב

ראש העין שוקלת לא להופיע למחזור הקרוב

לא קיבלה תמיכה מהעירייה. הבעלים עשוי להשבית את הקבוצה

דור בלך  11.07.17 - 16:25
תחילת כתבה

עירוני ראש העין שוקלת לא להופיע למחזור הקרוב בליגת החופים, לאחר שאתמול הודיעה לה עיריית ראש העין כי לא יזכו לתמיכה כספית כפי שהובטח להם. בעלי הקבוצה, ערן אביב, שוקל כעת להפסיק את פעילות הקבוצה העונה על מנת שלא לצבור חובות נוספים, היות ושחקני הקבוצה מרוויחים על פי כמות המשחקים ששיחקו בעונה.

כבר לפני מספר חודשים פנה אביב לעירייה בבקשה לקבל תמיכה, והוקצו לו 60 אלף ש"ח לצורך העניין במסגרת שת"פ בין העירייה לקבוצה והפיכתה לקבוצה עירונית. יש לציין כי לקבוצה אין אישור מנהל תקין ולכן היא לא יכולה לקבל תמיכה עירונית בצורה אחרת. אלא שלפני כשבועיים הודיע ראש העיר שלום בן משה כי לאחר ייעוץ משפטי הוחלט לבטל את התקצוב, בעיקר כי הקבוצה לא מתאמנת בעיר. זאת למרות שאין בעיר מתקן כדורגל חופים.

במקום זאת, הובטח לאביב כי העירייה תעזור לקבוצה לגייס ספונסרים מקבלנים הפועלים בעיר. בשבוע שעבר הודיעה העירייה לקבוצה כי מספר קבלנים תרמו 25 אלף ש"ח לטובת הקבוצה. אלא שאתמול בתום ישיבת מועצת העיר הודיעו לקבוצה כי לבסוף הוחלט שלא לעזור להם גם בפן הזה וכי גם הכסף שנתרם על ידי הקבלנים לא יועבר לקבוצה ויוחזר לקבלנים.

"אני אדם פרטי שמשקיע מכיסי כבר כמה שנים בקבוצה, והודעתי בתחילת הדרך השנה שאם לא תהיה תמיכה של העירייה לא אוכל להעמיד קבוצה בסדר גודל כזה, אולי אפילו לא בכלל", סיפר אביב לערוץ הספורט. "עכשיו יש לי חור של 60 אלף שקלים שאני צריך לשלם מכיסי".

תגובת העירייה הרשמית: "שוריין תקציב של כ-50 אלף ש"ח לטובת פעילות כדורגל חופים. היות ולקבוצה/עמותה אין ניהול תקין, לא ניתן היה להעביר תקציביים וכל ניסיון חוקי לא צלח. לאור זאת, הנושא הובהר למר ערן אביב ולמרות זאת הובטח שנסייע מתוך הערכה ורצון טוב ככל שניתן ע"פי החוק. השנה הוציאה העירייה פרסום חוצות, ישנם הסעים למשחקים והתחייבות למענק כספי על הישגים. כמו-כן, סיוע בגיוס תורמים לטובת הקבוצה. אכן, היו תורמים שהביעו נכונות לסייע לקבוצה אולם הם חזרו בהם מסיבותיהם. ראש העיר ומחזיק תיק הספורט רואים באופן חיובי את מפעל הספורט. בהנחה שיימצא המתווה עפ"י כללי המינהל התקין, נשמח לקיים שיתוף פעולה יחד עם העמותה/הזכיין ונסייע בהתאם".

מחזיק תיק הספורט בעירייה, עומר רצון, אמר בנוסף: "אכן שוריין תקציב של כ-50 אלף ש"ח לטובת פעילות כדורגל חופים. היות ולקבוצה/עמותה אין ניהול תקין, לא ניתן היה להעביר תקציבים וכל ניסיון חוקי לא צלח. לאור זאת הנושא הובהר למר ערן אביב ולמרות זאת הובטח שנסייע מתוך הערכה ורצון טוב ככל שניתן ע״פ החוק. השנה יצא פרסום חוצות, ישנן הסעות למשחקים והתחייבות למענק כספי על הישגים. כמו כן אני וראש העיר הבטחנו לסייע בגיוס תורמים לטובת הקבוצה. עודכנתי שאכן ישנה התקדמות וישנם כבר שני תורמים על סך 25 אלף ש"ח".

עוד אמר רצון: "תורמים נוספים ביקשו מסמך רשמי של לשכת ראש העיר, דבר שלא נעשה. אמש הובהר לי שראש העיר חוזר בו מהבטחתו לסייע. צר לי מאוד על כך, מדובר על 'שגרירים' מצויינים של העיר ראש העין, מועדון אוהדים גדול, תושבי העיר שלנו שמגיעים כל משחק. אמשיך לסייע ככל שניתן לטובת ערן והקבוצה שעושים עבודה מדהימה. מאחל להם בהצלחה במשחק רבע הגמר בסופ״ש הקרוב".

הדפס