וייסמן: "קשה להגיע לטוקיו, אבל אפשרי"

האיגוד ערך מסע"ת לקראת אליפות ישראל שתחל ב-24.7

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  21.07.19 - 16:06

תגיות: אתלטיקה

תחילת כתבה

שנה לפני המשחקים האולימפיים בטוקיו, איגוד האתלטיקה מחמם מנועים: אליפות ישראל תיפתח בעוד כשלושה ימים בהדר יוסף, והיום (ראשון) קיים האיגוד מסיבת עיתונאים לרגל המאורע.

"האליפות השנה מאתגרת", הודה המנהל ההישגי של האיגוד, איתי מגידי. "אנחנו מתמודדים עם מזג אוויר לא פשוט, ורק 210 ספורטאים ישתתפו בתחרות, אבל תהיה תחרות טובה ואיכותית. אנחנו עדיין רודפים אחרי הקריטריון לאליפות העולם בדוחא ולאולימפיאדה, יש לנו גם משימה לא פשוטה, והיא לזכות בדרג השני לקראת אליפות אירופה לאומות, אבל אני מאמין בחבר'ה שלנו. הצפי הוא להיות עם שישה-שבעה אתלטים בטוקיו".

מי שעמדה במרכז ההתעניינות היא דיאנה וייסמן. האתלטית ששברה פעמיים בשבועיים האחרונים את השיא הישראלי בריצת 100 מטר: "אני מנסה לרוץ בצורה הכי טובה שלי, מתכוננת חזק באימונים. אני משתדלת תמיד לחשוב על הריצה ולא על התוצאה. אני מאוד גאה בעצמי ומצליחה להשתפר". באשר לאפשרות שתעמוד בקריטריון לטוקיו: "זה יהיה קשה, אבל הכל פתוח. אני מאמינה בעצמי".

גם חנה קנייזבה-מיננקו, שתתמודד בתחרות, דיברה: "המצב שלי הוא מצב טוב, אני משתפרת. המטרה שלי ושל המאמן שלי היא להיות בטופ בדוחא, טופ שלוש. חשוב לקפוץ עם הראש, אם אתה לא שולט בעצמך הרגליים עושות את מה שהן רוצות. זה לוקח קצת זמן להתרגל למאמן החדש (עברה לעבוד עם מאמן צרפתי, ש.א) ולתרגילים החדשים אבל ידעתי את זה, מאוד שמחה איך שאנחנו עובדים ביחד".

לסיכום, פנה מנכ"ל האיגוד, גל לב-רן לקהל: "אנחנו מקווים שהקהל ימלא את היציעים, כי אין ספק שאם יהיה כאן מלא, האתלטים יקפצו מהר יותר, גבוה יותר וחזק יותר". האליפות תימשך יומיים, בין ה-24 ל-25 ליולי.