יהונתן קופלב: "מדליה זו לא מילה גסה"

אליפות העולם בשחייה יוצאת מחר לדרך בבודפשט בהשתתפות 15 ישראלים. טומרקין יתמקד ב-200 מעורב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  22.07.17 - 15:36
תחילת כתבה

אליפות העולם בשחייה תיפתח מחר (ראשון) בבודפשט בהשתתפות 15 שחיינים ישראלים. מדובר בתחרות הגדולה הראשונה בעידן דייב מארש ויהיה מסקרן מאוד לראות האם הנבחרת תצליח לעמוד ביעדים שהציב איגוד השחייה: שני גמרים ושני חצאי גמר.

  • ראשון, 10:30, ישיר ב-5SPORT: אליפות העולם בשחייה - מקצה בוקר

כזכור, בינואר האחרון איגוד השחייה עבר שינוי דרסטי כשנפרד מליאוניד קאופמן מאמן הנבחרת הלאומית מזה שנים ארוכות, ומינה את דייב מארש, אחד מהמאמנים המעוטרים של עולם השחייה, ליועץ העל של האיגוד יחד עם עוזרו קאיו, שעובד עם השחיינים הישראלים באופן יומיומי. רוב הישראלים יצאו כבר בשבוע שעבר למחנה אימונים מיוחד בגיור שבהונגריה.

בין הישראלים שיקפצו למים יהיה ניתן לראות את יעקב טומרקין, גיא ברנע, שזו אולי תהיה אליפות העולם האחרונה שלו, יהונתן קופלב, איתי גורביץ', עמית עברי, אנדי מורז, זוהר שיקלר וקרן זיבנר.

יהונתן קופלב, שישחה את המשחה החזק ביותר שלו, 50 מטר גב, סיפר לערוץ הספורט: "בחרתי להישאר בארץ ולא להשתתף במחנה האימונים שהיה לפני אליפות העולם מהסיבה העיקרית שהמשחה שלי יהיה ביום הלפני אחרון בתחרות ולא רציתי להיות שבוע שלם בתוך התחרות ולספוג את האנרגיות של התחרות. לשבת ולחכות שבוע שלם למשחה שלך בזמן שכולם כבר מתחרים ושוחים יותר טוב או פחות טוב פשוט יכול לגמור אותך מנטלית ולכן העדפתי להישאר בארץ ולהגיע רק כמה ימים לפני המשחה על מנת באמת להיות מרוכז רק בעצמי בלי יותר מדי זמן לחשוב ולהסתכל מסביב". 

"ההכנה בארץ הייתה טובה מאוד, כמו תמיד היו עליות וירידות אבל בסך הכל, כל החודש האחרון של ההכנה היה קרוב למושלם - גם מבחינת ההרגשה במים ומחוץ למים, גם מבחינת השקט הנפשי וההכנה המנטלית.
אפשר לומר שעשיתי את מה שהייתי צריך בשביל להכין את הגוף לפחות הכי טוב שאפשר לשבוע הבא. עכשיו נשארו כמה דברים אחרונים - כולל גילוח סוף סוף ואני מוכן לצאת לקרב", המשיך השחיין שעלה לגמר באליפות העולם בברצלנה 2013 יחד עם ברנע.

קופלב כבר הצהיר כאן בראיון כי הוא שואף למדליה. "אני חייב להודות שאני מרגיש קצת התרגשות כבר, לא בדיוק לחץ אבל יותר התרגשות בגלל שזו אליפות עולם מיוחדת עבורי. במיוחד אחרי הכישלון להגיע לריו והשחייה המשוגעת בקיץ שעבר, שמתי לעצמי מטרה לנסות לקחת מדליה ועבדתי כשהמטרה הזאת לנגד עיניי כל השנה. לא איבדתי את המטרה ואת הרצון הזה ובאמת השיא שלי מדורג במקום הרביעי בתחרות , מה שאומר שמדליה זו לא מילה גסה. אם דברים יתחברו כמו שצריך בזמן הנכון זה באמת יכול לקרות. אבל אני משתדל לא לחשוב על זה ולא להכניס את עצמי ללחץ ולא להכניס לעצמי יותר מדי סרטים ומחשבות לראש. אני בא לשחות את המשחה שלי, ואני יודע שאם אני אעשה את זה מושלם - השמיים הם הגבול. אני אוהב מאוד את המשפט: מעשים מדברים חזק יותר ממילים ולכן אני מעדיף לא לדבר על זה ופשוט ללכת ולעשות את זה".

יעקב טומרקין, שיתמקד הפעם במשחה ל-200 מעורב, סיפר מהונגריה: "עברנו מחנה אימונים מאוד טוב, שהתנהל באווירה טובה ועם אימונים טובים. מרגישים רוחות של שינוי בנבחרת ויהיה מעניין לראות איך נבצע את כל השינויים במים כי באמת מינואר אנחנו עובדים במתכונת חדשה עם דייב מארש, קאיו וכל הצוות. באופן אישי אני מרגיש טוב. המשחה המרכזי שלי הפעם יהיה ה-200 מעורב, דייב החליט לתת לי מנוחה מה-200 גב".

הדפס