הישג ענק: קופלב העפיל לגמר 50 מ' גב

צפו. לראשונה מזה 4 שנים: שחיין ישראלי עלה למעמד היוקרתי

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.07.17 - 19:52
תחילת כתבה

אליפות העולם בשחיה הגיעה ליום השביעי, והמשלחת הישראלית סוף סוף רוותה נחת. בפעם השניה בקריירה, יהונתן קופלב, רשם הישג ענק כשהעפיל הערב (שבת) לגמר אליפות העולם במקצה 50 מ' גב, לאחר יום תחרויות מרשים במיוחד מבחינה אישית.

  • יום ראשון, 19:05 ישיר ב-5SPORT: ונתן קופלב בגמר 50 מ' גב

כבר בבוקר, אפשר היה לראות שמדובר ביום של קופלב. בשלב המוקדמות, שיאן ישראל ב-50 מ' גב עצר את השעון על 24.86 ש' ועלה מהמקום השישי הכללי לחצי הגמר. גם בחצי הגמר הישראלי הרשים כששיפר את הזמן וסיים את המקצה אחרי 24.84 ש', בדרך למקום הרביעי במקצה שלו.

קופלב התבונן על חצי הגמר השני בלחץ וראה איך אף שחיין אחר לא הצליח להקדים אותו, כשהבדל של 2 מאיות סידר לישראלי את הכרטיס לגמר מהמקום השמיני. למעשה, מדובר בפעם הראשונה מזה 4 שנים ששחיין ישראלי העפיל למעמד היוקרתי, כשמי שעשה זאת היה קופלב וגיא ברנע.

"בוא נגיד שיחסית לבוקר, זה לא היה מקצה מושלם. שחיתי מדהים, אבל הזינוק היה פחות טוב. אם אצליח לחבר את השחייה של הערב עם הזינוק של הבוקר, אני מסוגל לסיים במקום גבוה מהמקום השמיני", קופלב תיאר את התחושות "הכל פתוח. אני מגיע כאנדרדוג ובא לתת את מה שיש. הרגשתי הקלה כשהבנתי שהגעתי לגמר. עמדתי במטרה".

"זו תחרות ברמה הגבוהה ביותר שנראתה. עוצמת השחייה העולמית קפצה מספר רמות", החמיא יו״ר איגוד השחייה, סימון דוידסון, "יונתן הראה נחישות ואופי בלתי רגיל ועמד בלחץ העצום. זו גאווה גדולה".

לעומתו גיא ברנע לא הצליח להעפיל לחצי הגמר לאחר שקבע 25.52 במקצה שלפניו וסיים במקום ה-24 הכללי. השחיין הישראלי זינק לא טוב והשתרך מאחור, אבל הצליח לסיים בסופו של דבר במקום השמיני במקצה שלו, מה שלא הספיק לחצי הגמר.

 

זוהר שיקלר התחרתה במקצה התשיעי ב-50 מטר חופשי, וגם היא לא הצליחה להעפיל לחצי לאחר שסיימה במקום ה-30 בלבד. השחיינית הישראלית פתחה חלש, התקשתה להדביק את יריבותיה וקבעה 25.65 בלבד. ההולנדית קרומווידג'וג'ו ניצחה במקצה עם זמן של 24.53.

גם עמית עברי לא העפילה לחצי הגמר ב-50 מטרים חזה. הישראלית סיימה במקום השמיני בלבד במקצה שלה ו-23 בדירוג הכללי בזמן של 31.70. לילי קינג סיפקה את התוצאה הטובה ביותר עם 29.76.

נבחרת השליחים 4X100 חופשי מעורב לא העפילה לגמר. מרקוס שלזינגר, לירן קונובלוב, קרן זיבנר, אנדי מורז עצרו את השעון על 3:31.16 וסיימו במקום השני במקצה, אחרי ארצות הברית, אבל זה הספיק רק למקום ה-11 בדירוג הכללי.

הדפס