צפו: קופלב סיים שמיני בגמר אליפות העולם 50 מטר גב

השחיין הישראלי היחיד שהעפיל לגמר בבודפשט הגיע אחרון במקצה עם תוצאה של 24.85 שניות: "אני קצת מאוכזב". קמיל לאקור הצרפתי זכה בזהב עם 24.35 שניות, קוגה בכסף

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.07.17 - 19:10
תחילת כתבה

לא הפתיע. יהונתן קופלב סיים הערב (ראשון) במקום השמיני והאחרון בגמר ה-50 מטר גב באליפות העולם בשחייה. הישראלי פתח טוב אבל סיים בתוצאה של 24.85 שניות. קמיל לאקור זכה בזהב עם 24.35 שניות, יוניה קוגה היפני זכה בכסף עם 24.51 ומאט גרייברס לקח את הארד עם 24.56.

אחרי 4 שנים ללא נציג משלנו בגמר אליפות העולם, יהונתן קופלב קיבל הזדמנות נוספת בגמר 50 מ' גב, בתקווה לסיים את האליפות החלומית מבחינתו עם טעם מתוק. זה היה הגמר השני בקריירה עבור השחיין אחרי שלפני 4 שנים העפיל למעמד היוקרתי יחד עם גיא ברנע.

קופלב אמר אחרי המשחה: "יש קצת אכזבה מהמקום השמיני כי רציתי יותר מזה, אבל העפלתי לגמר וזה כבר מעודד, בפעם הבאה זה יקרה. הזינוק היה מעט פחות טוב וזה ספרינט. בגלל הטעות הכי קטנה אתה יכול לסיים שמיני במקום רביעי. בסה"כ אני מרוצה, למדתי הרבה ובכל תחרות אתה צובר ניסיון. זו הרמה שלי ובסופו של דבר זה גם יגיע. אני מזמין את כולם לבוא לאליפות ישראל, אנשים הולכים להתפוצץ פה. אלו ששחו פחות טובות באליפות העולם יבואו לשבור שיאים ואני מקווה שאני אצליח לשבור שיא ישראלי".

הדרך לגמר אתמול לא הייתה פשוטה, אך כבר בבוקר אפשר היה לראות שמדובר ביום של קופלב. בשלב המוקדמות, שיאן ישראל ב-50 מ' גב עצר את השעון על 24.86 ש' ועלה מהמקום השישי הכללי לחצי הגמר. גם בחצי הגמר הישראלי הרשים כששיפר את הזמן וסיים את המקצה אחרי 24.84 ש', בדרך למקום הרביעי במקצה שלו.

קופלב התבונן על חצי הגמר השני בלחץ וראה איך אף שחיין אחר לא הצליח להקדים אותו, כשהבדל של 2 מאיות סידר לישראלי את הכרטיס לגמר מהמקום השמיני. אגב, קופלב היה רחוק יחסית משיאו האישי (והישראלי), שעומד על 24.60 שניות, והוא לא הצליח להתקרב אליו לאורך כל התחרות.

הדפס