צפו: השחייניות הפגינו נגד עיריית ירושלים

טענות לבעיית מתקנים שמעמידה את המשך הפעילות בספק: "אין לנו בריכה אחרת ואין לנו תשובות"

עינת הירש
עינת הירש  14.03.18 - 18:09
תחילת כתבה

היום (רביעי) התקיימה בכיכר ספרא שבירושלים מחאה של ספורטאיות השחייה האומנותית מול עיריית ירושלים. במחאה ישתתפו הן השחייניות הבוגרות והן הקדטיות, כמו גם ועד ההורים, בעניין הקושי במתן תקציב שגרם לבעיית מתקנים וסדר אימונים.

בשנים האחרונות האימונים של כל קבוצות הגיל התקיימו במרכז הקהילתי "בית טיילור", אך באסיפה שהתקיימה לפני כחודש קיבלו בוועד ההורים מסר במכתב שנשלח מהמנהל הקהילתי כי לאור העובדה שלא מועבר תשלום, לא יתקיימו יותר אימונים בבריכה. מדובר באימונים של בין 3-4 שעות במשך חמישה ימים בשבוע. לשחייניות לא הוצע מתקן אימונים חלופי ויש חשש גדול שבעיית המתקנים שלא תאפשר את המשך פעילותן.

ועד ההורים ניסה לקבל תשובות מהעמותה ומהמנהל הקהילתי, ולטענתם אף פנו ליועץ המשפטי של עיריית ירושלים וחשו כי כל פעם מפילים את האשמה על מישהו אחר. במחאה שצפויה להתקיים היום צפויות לצאת מבית טיילור כ-20 שחייניות בהסעה מסודרת לכיכר ספרה ליד בית העירייה, שם יתייצבו עם בגדים רשמיים של הנבחרת ועם כל הציוד, ובנוסף יגיעו גם עם בריכות פלסטיק מתנפחות על מנת להסביר את מצבן, שבסופו של דבר זו הבריכה היחידה שתישאר להן במידה ולא ידאגו להן למתקן ראוי.

כמו כן, מתכננות השחייניות המוחות לצייר בריכה על שפת המדרכה. "לפני 3 שנים הוחלט להפסיק להעביר לנו תקציב וכעת אנחנו עומדות בפניי מצב שאנחנו לא יודעות מתי יתקיים האימון האחרון שלנו בבית טיילור", אמרה אמא של אחת השחייניות. "אין לנו בריכה אחרת, ואין לנו תשובות. לא ייתכן שנושבת מפעילות בגלל זה, הבריכה זה החיים של הבנות האלה שחלקן גם מייצגות את המדינה והזוי שלא תהיה להם בריכה להתאמן בה".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "אגודת הפועל יובלים בשחייה צורנית הינה  האגודה הבכירה בארץ בענף ואחת הבכירות והחשובות בירושלים. עיריית ירושלים גאה בפעילותה ובהישגי הבנות ולפיכך היא נמצאת בעדיפות גבוה בין ענפי הספורט בעיר לצורך תמיכה עירונית. אגף הספורט בעירייה תומך באגודת השחייה באופן שוטף משנת 2009  במסגרת התמיכות העירוניות. העירייה מבצעת בדיקת הדיווחים והנתונים שהגישה האגודה לשנים  2016-2017 ולאחרונה התבקשה האגודה למסור נתונים נוספים לצורך השלמת הבדיקה".

"יש לציין כי כספי ההקצבה עבור העמותה שמורים בעירייה עד לסיום הבדיקה ועם תום הבדיקה, תמסור העירייה את החלטתה להנהלת העמותה. בעניין הבריכה- בבדיקה שנערכה מול המינהל הקהילתי יובלים הובהר על ידי המינהל כי הבריכה איננה נסגרת ופעילותה נמשכת כרגיל – ההחלטה שלא להתאמן בבריכה הינה של האגודה בלבד. עיריית ירושלים באמצעות אגף הספורט מסייעת ככל שנדרש לכלל אגודות הספורט".

הדפס