הישג: זהב לפרנקל ולשליחים באל' אירופה

הישראלי סיים ראשון ב-100 מ' חופשי. דוידסון: "גאווה גדולה". מדליות לישראל גם באליפות העולם לנוער בגלשני RSX

עינת הירש
עינת הירש  06.07.18 - 18:35
תחילת כתבה

הישג נפלא לשחייה הישראלית: תומר פרנקל, שזכה היום (שישי) במדליית הזהב במקצה ה-100 מטרים חופשי באליפות אירופה בשחייה לנוער הנערכת בהלסינקי שבפינלנד, כשגם נבחרת השליחים זכתה באליפות אירופה עם זהב ראשון בתחרות בהיסטוריה של המקצה לנוער.

במשחה האישי, אחרי שגם בשלב המוקדמות דורג ראשון, פרנקל המשיך להציג יכולת נפלאה בגמר, הסתובב ראשון בחצי המרחק בתוצאה 23.44 שניות ונגע ראשון בקיר גם בסיום בתוצאה 49.23 שניות. פרנקל הקדים במאית אחת בלבד (!) את יריבו הרוסי אנדריי מינאקוב, כשבמקום השלישי סיים האיטלקי דויד זורזטו בתוצאה 49.47 שניות.

מעבר להישג המדהים, פרנקל קבע שיא ישראלי לגילאי 18 חדש והתוצאה שלו רחוקה ב-30 מאיות השנייה בלבד מהשיא הישראלי ששייך לנמרוד שפירא בר אור משנת 2009. "אני מרוצה, אבל מרגיש שיכולתי לשחות מהר יותר", הוא הצטנע בסיום. "אני כבר חושב על המשחה הבא ובראש יש לי גם את אליפות אירופה לבוגרים בעוד חודש. זה כבוד גדול, אבל מבחינתי זו רק תחילת הדרך".

יו"ר איגוד השחייה הישראלי, סימון דוידסון, בירך את השחיין: "גאווה גדולה ושמחה ענקית לשחייה בישראל. אני גאה בתומר ובהצלחה הענקית לזכות במקום הראשון בתחרות כ״כ משמעותית. אנחנו בכיוון הנכון".

זהב היסטורי במקצה השליחים
שעה קלה אחרי שזכה בתואר אלוף אירופה ב- 100 חופשי, תומר פרנקל היה שותף להישג היסטורי במשחה השליחים ל-200  מטרים חופשי, שהפכה לאלופת אירופה אחרי שזכתה במדליית זהב לראשונה בהיסטוריה. השחיינים דניס לוקטב, גל כהן גרומי, בר סולובייצ'יק ותומר פרנקל קפצו למים בהלסינקי, התעלו וקבעו הישג חסר תקדים כאשר ניצחו את משחה הגמר בתוצאה של 7:16.28 ד', במרחק של 3 מאיות בלבד משיא ישראל לבוגרים. במקום השני סיימה הנבחרת הרוסית בתוצאה 7:17.49 ד', בעוד נבחרת בריטניה קטפה את הארד אחרי 7:17.73 ד’.

״יום מרגש מאוד לשחייה הישראלית. העבודה שלנו, הן באימונים בארץ והן באימונים בחו״ל תחת הנחייתו של היועץ המקצועי, דיוויד מארש, עבודה לטווח ארוך ולעומק, מניבה עכשיו רק את הפירות הראשונים", יו״ר איגוד השחייה סימון דוידסון, חגג בסיום, " אני משוכנע שראייה כזו, לטווח ארוך, תביא לנו עוד הרבה גאווה״.

מאמן הנבחרת לוקה גברילו נשמע מרוצה: "מבחינת התוצאות זהו הישג שיא לנבחרת ואנחנו רק ביום השלישי לאליפות. אסור לשכוח שהגענו שלוש פעמים למקום הרביעי והשחיינים גם השיגו שיאים אישיים יפים מאוד ומספר רב של חצאי גמר. כמובן שהשיא הם שני המשחים הללו, בוודאי ההישג של תומר, כש-100 חופשי הוא גולת הכותרת בשחייה ו-4*200 הוא המשחה השלם ביותר. זה מראה שהכיוון שלנו נכון והאסטרטגיה המקצועית עובדת. זהו כבוד גדול אבל יש עוד דרך ארוכה ואני מקווה שעוד אנשים יעקבו ויתמכו בנו".

הישגים גם בגלישה
גם באליפות העולם לנוער בגלשני RSX, שתסתיים רק מחר, ישראל רשמה הישגים יפים. הגולשת נעמה גזית, המתחרה בקטגוריית עד גיל 19, מדורגת במקום ה-2 בתום 12 שיוטים עם 38 נקודות שליליות והבטיחה מדליה. לינוי גבע מדורגת שלישית עם 52 נקודות שליליות.

בתחרות לבנים עד גיל 17, מדורג אייל צרור במקום הראשון תוך שהוא מבטיח את מדליית הזהב ואת תואר אלוף העולם לנוער בגלשני RSX  עד גיל 17. ליאם שגב הבטיח את המקום השני ואת מדליית הכסף באליפות העולם לנוער עד גיל 17.

הדפס