גל נבו הודיע על פרישה: לא הולך לשום מקום

השחיין האולימפי לשעבר בכה: הצעד הבא זה להקים סטארט אפ

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.07.18 - 17:01
(אלן שיבר)
(אלן שיבר)
תחילת כתבה

גל נבו, הנחשב לאחד השחיינים הישראליים הטובים בכל הזמנים, פרש מפעילות בגיל 31. השחיין, שהתחרה בשלוש אולימפיאדות (2008, 2012 ו-2016) הוא הישראלי המעוטר ביותר באליפויות אירופה עם לא פחות מתשע מדליות, שתיים מכסף ושבע ארד.

נבו הוא השיאן הישראלי הנוכחי למקצים 200 מ' פרפר (1:57.02 דקות), 200 מ' מעורב אישי (1:58.25 דקות) ו-400 מ' מעורב אישי (4:11.51 דקות). את שלוש התוצאות הגדולות הללו קבע באליפות העולם ברומא 2009, אז סיים במקום השישי ב-400 מ' מעורב, הישג השיא שלו בקריירה.

"תודה רבה שהגעתם זה ממש לא מובן מאליו", פתח גל נבו. "מי שמכיר אותי טוב, וזה רובכם, יודע כמה לא נוח לי להטריח אנשים רק בשביל להגיד כמה דברים, אבל חשבתי שזה הדבר הנכון לעשות. האמת היא שלא תכננתי לפרוש, לא רציתי, אבל רציתי מאד להגיד באופן רשמי שאני מפסיק להיות שחיין תחרותי. אני לא הולך לשום מקום, אני נשאר בעולם הזה. הצעד הבא זה להקים סטארט אפ שאני עובד עליו שנה וחצי. המטרה היא להביא חדשנות ומהפכה לעולם הספורט שאני כל כך אוהב".

"בסוף אחת ההרצאות שנתתי לשחיינים צעירים, ניגשה אליי מאמנת", סיפר השחיין. "היא אמרה לי 'דיברת על התמדה ועל נחישות שאלה דברים חשובים, אבל האמת שמהצד מה שהפך אותך לשחיין מצליח זה פשוט כי עשית את מה שאמרו לך לעשות'. אמרתי שהיא צודקת, למרות שזה לא 100% מדויק כי בחרתי למי להקשיב, אבל רק בן אדם טיפש היה מקשיב לכל אחד שאומר לו מה לעשות".

נבו הוסיף: "צריך להעביר קורס להורים של ספורטאים, כי שלי עשו את זה מצוין. אני זוכר שהייתי בן 11 ביום עצמאות כלשהו, ובשחייה אין דבר כזה יום חופש. בזמן שכל המשפחה הייתה בעל האש, והדבר האחרון שרציתי לעשות זה להתאמן בסחנה, אז אמרתי בשקט לאמא שאני לא רוצה ללכת. היא אמרה לי שאם אני רוצה לשחות לכיף אז יש בריכה בקיבוץ, אבל אם אני עושה את זה עד הסוף, אז עושה את זה כמו שצריך. מאז לא הפסדתי אימון אף פעם".

"מודה לכל האנשים שליוו אותי לאורך הקריירה. זה לא מובן מאליו שהוועד האולימפי משאיר לי דלת פתוחה. תודה גם לליאוניד קאופמן, שבהתחלה לא קיבל אותי כל כך בקלות לוינגייט, אבל הוביל אותי להתקדמות אדירה. כמובן גם לאישתי, אין מספיק מילים להסביר איך זה להיות נשואה לשחיין אולימפי, היא פשוט סופר-וומן".

יגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי: "הוא שחיין מאד מוכשר, את זה יגידו המומחים. יש לו כושר התמדה מדהים, יש פה לפחות 20 שנים של עבודה סיזיפית מאחוריו. יש פה גם סיפור תחרותי, הוא תמיד רוצה להיות ראשון, אבל הדבר הכי מיוחד זה שהיה לו קוד התנהגותי ושהוא היווה דוגמא לאחרים וייצג אותנו בכבוד. הוא בחר את הפרישה היום, כמו כל הבחירות שהוא עושה בעצמו. הזמן והעיתוי של הפרישה זו נקודה שתמיד מתלבטים בה. בטוחים שמה שהוא יעשה בהמשך הוא יצטיין, כמו תמיד".

גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי: "אני מכיר את גל מעצם היותו נער, וכיום הוא בן 31 ואב לשתי בנות. זו סגולה בלתי רגילה להצלחה של ספורטאי. אני רואה פה הרבה מהחברים של גל, וזה יפה לראות שחלק מהם זה כאלה שסחבו יחד עם גל את ישראל בתחרויות בין לאומיות בשחייה. העיתוי של גל לפרוש הוא די סמלי לנוכח התוצאות באליפות אירופה לנוער עכשיו".

"גל ייצג אותנו במקצים הכי קשים באולימפיאדות, והוא עשה את זה בדור של התותחים הכי כבדים כמו פלפס ולוכטה", הוסיף המנכ"ל. "הוא עשה את זה בצורה מעוררת כבוד תמיד, וההישגים שלו לצד הערכים רשומים וכתובים. הוא כבש את הלבבות של כולם, וזה שיש כל כך הרבה אנשים זה מעיד על מה שאמרתי. בשם הספורט הישראלי כולו זו הזדמנות להגיד תודה ענקית לכל מה שנתת, הדלת שלנו פתוחה בשבילך תמיד".

הדפס