אליפות אירופה נפתחת. קופלב: "רוצה מדליה"

17 שחיינים ישראלים יתחרו בגלאזגו. טומרקין: "אירוע השיא"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  02.08.18 - 13:07
תחילת כתבה

אליפות אירופה בשחייה תיפתח מחר (שישי) בגלאזגו בהשתתפות 17 שחיינים ישראליים, ביניהם יעקב טומרקין, עמית עברי, יהונתן קופלב, דוד גמבורג, זיו קלונטרוב ומירון חירותי. תומר פרנקל, אלוף אירופה לנוער במשחה ל-100 מטר חופשי שבר את ידו ולא יוכל לקחת חלק בתחרות.

  • שידורים ישירים של התחרות יועברו בערוץ הספורט

יהונתן קופלב, שינסה לשחזר את ההישג שלו מ-2012 כשזכה בזהב ב-50 מטר גב אמר: "הציפייה מאז ב-50 גב היא למדליה לפחות, אבל אני מנסה כמה שפחות לחשוב על זה. כשאתה מגיע פייבוריט, יש לך הרבה מה להפסיד. אני רוצה מדליה, אבל זה לא תלוי רק בי. אני מגיע לעשות שיא ישראלי ולהגיע לגמר. ב-50 מטר בגמר הכל יכול לקרות".

יעקב טומרקין, שיגיע לתחרות כאב טרי, כבר רגיל לציפיות ממנו: "זה אירוע השיא של השנה כי יש לנו בשחייה בסך הכל שני פיקים אחרי אליפות אירופה בבריכות קצרות בדצמבר. בשבילי היא הייתה פספוס כי סיימתי רביעי וחמישי וכל הזמן על הקשקש. הפעם אני מגיע בציפייה והרגשה טובה. אני חושב שעברתי את השלב בו אני רואה את עצמי מתברג בגמר, אלא אני מגיע להתחרות על מדליות בכל משחה שאני אשחה. התחרות הפעם בסקטולנד וזה מקום שעוד לא התחריתי בו וזה משהו נחמד, למרות שלא באמת יוצאים מהבריכה והמלון. זאת אווירה חדשה, קבוצה חדשה, צוות חדש. יש המון ציפיות".

הדפס