גמר לפולונסקי באליפות העולם לנוער בשחייה

העפיל ב-200 מטרים מעורב. נבחרת האתלטיקה נשארה בדרג ב'

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  21.08.19 - 13:24
(גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה בישראל)
(גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה בישראל)
תחילת כתבה

אליפות העולם לנוער נכנסה הבוקר (רביעי) ליומה השני, עם גמר שני למשלחת הישראלית. רון פולונסקי העפיל לגמר במשחה 200 מטר מעורב אישי, כאשר סיים במקום החמישי עם זמן של 2:01.58 דקות.

באותו משחה, גל כהן גרומי סיים במקום התשיעי עם 2:01.97 דקות, רק שש מאיות מהמקום השמיני המוביל לגמר (במשחה 200 מטר באליפות העולם לנוער אין חצאי גמר). פולונסקי, מדליסט הכסף מאליפות אירופה לנוער, ישחה כבר הערב במשחה הגמר.

גם לאה פולונסקי שחתה את המשחה ל-200 מטר פרפר במוקדמות וקבעה 2:14.65 דקות, זמן שהקנה לה את המקום ה-14 הכללי. בהצגת הגמרים הערב ישחו שני שחיינים ישראלים, כאשר בנוסף לפולנסקי, תשחה אנסטסיה גורבנקו את המשחה ל-100 מטר גב.

במקביל, ההתאחדות האירופית קיבלה החלטה לשנות את מספר היורדות והעולות מדרג B, כשבמקום חמש יורדות ירדו רק ארבע. בעקבות החלטה זאת נבחרת ישראל, אשר סיימה במקום ה-8, עמדה במשימה שהציבה לעצמה ונשארת בדרג B. כמו כן, חשוב לציין בנוגע לאליפות אירופה לאומות, המיקום של הנבחרת והניקוד שלה היו הכי הגבוהים ביותר שנבחרת ישראל כלשהי השיגה באליפות אירופה לאומות.

העובדה שההתאחדות האירופית החליטה להוריד חמש נבחרות מדרג בו יש 12 נבחרות, הינה חריגה בכל קנה מידה של עולות ויורדות בתחרויות. אך כאמור, ההחלטה שהתקבלה לא מזמן שונתה ובעקבות כך הנבחרת נשארת בדרג B. האליפות תתקיים בתאריכים 19-20 ליוני שנת 2021, הנבחרות שיתחרו עם ישראל בדרג B: אוסטריה, בולגריה, קרואטיה, דנמרק, הונגריה, איסלנד, לטביה, ליטא, צ'כיה, סלובקיה, סלובניה ורוסיה.