ליגה סדירה 2018/19
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל מטה אשר 21 459 59
2 הפועל כפ"ס 21 272 49
3 מכבי ת"א 21 211 45
4 הפועל עמק חפר 21 102 41
5 מכבי הוד השרון 21 -15 25
6 מ.ס. עילבון 21 -108 23
7 אליצור אשקלון 21 -417 5
8 ק.ק ת"א 21 -504 5

12 שנות מאסר לשופט כדורעף על ניסיון רצח

ברק נגר פגע בשופט אחר והואשם גם בהריגה של חתול וכלבה

אסף אקרמן
אסף אקרמן  07.05.18 - 11:52
תחילת כתבה

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (שני) 12 שנות מאסר בפועל על ברק נגר, שופט לשעבר באיגוד הכדורעף, שהורשע בניסיון רצח, שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה, שיבוש מהלכי משפט והיזק לבעל חיים. גם המתלונן הוא שופט כדורעף והוא נבחר לשפוט תחרות בינלאומית באירופה באמצע חודש יולי, בה גם הנאשם היה מועמד לשפוט.

לפי כתב האישום, ב-10 ביוני 2016 בערב הזמין נגר את המתלונן לדירה בה שהה. כשהגיע המתלונן לדירה, עודד אותו הנאשם לשתות כמות גדולה של אלכוהול, בתוכו המיס כ-29 כדורי הרגעה וכדור שינה. המתלונן שחש עייף ומעורפל, נשכב על המיטה בדירה. בשלב זה, פרס הנאשם על רצפת הדירה שקיות אשפה והפשיט את המתלונן, שהקיץ לסירוגין משנתו והבחין במעשי הנאשם, אולם לא היה בכוחו להתנגד למעשים.

בהמשך נגר קשר את רגלי המתלונן בחבל, אחז בסכין יפנית והתיישב על בטנו. בשלב זה התעורר האחרון משנתו ושאל את הנאשם לפשר מעשיו. בתגובה, השליך הנאשם את הסכין אל מעבר למיטה ואמר למתלונן כי הוא רוצה לנשקו, אך המתלונן סירב. סמוך לאחר מכן, נרדם המתלונן שוב, ואז דקר אותו הנאשם באמצעות הסכין היפנית וחנק אותו. בשלב זה, התעורר המתלונן ונאבק בנאשם, שחנק את המתלונן, חבט את ראשו ברצפה והלם בפניו באגרופו.

בהמשך המאבק הצליח המתלונן לפתוח את דלת הכניסה לדירה, אולם הנאשם מנע ממנו לצאת, משך אותו פנימה וסגר את הדלת. בסופו של דבר המתלונן הצליח להלום בראשו של הנאשם ונמלט מהדירה בעודו עירום ומדמם כשעוברי אורח הזמינו למקום כוחות הצלה. לאחר שהמתלונן נמלט מהדירה, ניגב נגר את כתמי הדם מהרצפה, שטף את ידיו, השליך את הטלפון הנייד ומפתחות הרכב של המתלונן לים ואת ארנקו של המתלונן לביוב.

לפני הפגיעה במתלונן ביצע הנאשם מספר פעולות הכנה: הצטייד בחבל, בתרופות הרגעה, כדורי שינה, מסור, שקיות אשפה, סכינים יפניות ומסקינטייפ. בנוסף, עת שהה הנאשם בדירת חברו בתל אביב ושמר על החתול של בעל הבית, דקר הנאשם את החתול באמצעות סכין מטבח במקלחת הדירה, הרגו, הניחו בשקית אשפה והשליכו לפח ציבורי. ב-9 ביוני נסע הנאשם לשדרות כדי לאמץ גורת כלבים, הוא הביא אותה לדירה, קשר אותה באמצעות סרט הדבקה והרג אותה באמצעות סכין יפנית. לאחר מכן, הניח את גופת הגורה בשקית אשפה, אותה השליך בסמוך לנחל הירקון.

בנוסף ל-12 שנות מאסר בפועל, נגזרו על נגר גם 12 חודשי מאסר מותנים למשך שלוש שנים מיום שחרורו, בתנאי שלא יעבור כל עבירה מהעבירות בהן הורשע או כל עבירת אלימות. נגזר עליו גם לשלם פיצויים למתלונן בסך 180,000 שקלים, כמו גם 10,000 שקלים לבעלי החתול. בגזר הדין קבע בית המשפט: "העבירות בהן הורשע הנאשם מחייבות ענישה מחמירה שיהא בה כדי להעביר מסר עונשי, נוקב וחד משמעי, לפיו כל הנוטל חלק בעבירות אלה ימצא עצמו מאחורי סורג ובריח, לתקופה ממושכת".

מפרקליטות מחוז ת"א נמסר: "הנאשם פעל במניפולטיביות וביצע את מעשיו תוך תכנון מוקדם מוקפד, תוך שהפגין קור רוח בעודו נוקט בפעולות שמטרתן לשלול את כושר ההתנגדות של המתלונן בניסיון להמיתו. כחלק מתכנון העבירות הנאשם אף המית באכזריות, תוך גרימת סבל, חתול וגורת כלבים. בית המשפט קבע כי הנאשם הבין ושלט במעשיו, ומשכך, לצד התחשבות בנסיבותיו האישיות, ובין היתר במחלה ממנה הוא סובל, גזר עליו עונש של מאסר בפועל המשקף את חומרת מעשיו".

הדפס