"בלתי מנוצחים": 11 הגדולים של ארסן ונגר

להמן, קול, ברגקאמפ והנרי. הצרפתי אימן שלל כוכבים בארסנל

רם חיים
רם חיים  20.04.18 - 22:05
תחילת כתבה

סיום הקדנציה של ארסן ונגר בארסנל הגיע אחרי שורה של מפחי נפש וכשלונות, אבל אי אפשר לשכוח מה הביא אותו עד הלום. לפניכם הרכב ה-11 הגדולים ביותר ששיחקו תחת המנג'ר הצרפתי והפכו את המועדון מהבירה לאחד הגדולים בכדורגל האנגלי בשנים האחרונות. מסכימים עם הבחירות? הגיבו לנו את דעתכם.

 • ארסן ונגר הודיע: אעזוב את ארסנל בסיום העונה
 • תמיד תותחן: אוהדי ארסנל נפרדים מוונגר
 • מורשת עם כוכבית: זמנו של ונגר בארסנל תם
 • שוער: יינס להמן - דייויד סימן זכור לטובה בזכות הכריזמה והנוסטלגיה, אבל כשמדובר ביציבות ביכולת, השוער הגרמני התעלה עליו. ואולי אם לא היה מורחק בגמר הצ׳מפיונס ב-2006 מול ברצלונה, הכל היה נראה אחרת, אפילו הגורל של ונגר.

  מגן ימני: לי דיקסון - לאורן היה חלק מה"בלתי מנוצחים", בקארי סאניה היה נקודת אור בשנים אפלות, אבל לאף אחד מהם לא הייתה את הקשיחות של האנגלי, שהייתה נחוצה מאוד בשנת 1998 כשזכה באליפות הראשונה שלו ושל ונגר, באליפות השניה, ב-2002, כבר היה בורג פחות חשוב.

  בלם: סול קמפבל - המעבר המתוקשר מטוטנהאם, השער בגמר האלופות בפאריס שלא הספיק מול ברצלונה, חלק חשוב באליפות הנקייה מהפסדים ב-2003/04, תחת ונגר, האנגלי הפך לשחקן ההגנה הדומיננטי ביותר בפרמיירליג.

  בלם: טוני אדאמס -  אדאמס היה ידוע (ואולי עוד יודע) בהרגלי השתייה שלו, מה שהיה לגיטימי לחלוטין לפני שהחל העידן הצרפתי בארסנל. הקפטן לשעבר היה חלק מהתותחנים כל חייו והגיע למועדון לפני ונגר, אבל רק תחת המנג׳ר, הצליח למקסם את הפוטנציאל ולהפוך למנהיג הזכור שהוא. אולי הטרנספורמציה המרשימה ביותר שוונגר עשה לשחקן.

  מגן שמאלי: אשלי קול - אולי בצ׳לסי הוא פרח וזכה בהרבה יותר תארים, אבל הוא מעולם לא הגיע לאותו שיא של יכולת כפי שהציג בארסנל. המגן השמאלי הטוב ביותר בהיסטוריה של הפרמייר ליג.

  קשר: ג׳ילברטו סילבה - אולי השחקן הכי אנדרייטד בתולדות הכדורגל. קשר אחורי נטול חסרונות, שעד היום לא מקבל את הקרדיט שמגיע לו על עונת "הבלתי מנוצחים".

  קשר: פטריק ויירה - הקפטן המושלם, מוח ולב במרכז השדה. העזיבה שלו הייתה הענן השחור הראשון מבין רבים שהתקבצו להם ומאפילים על התותחנים עד היום. ראוי יהיה לתת לו את ההזדמנות להיות היורש של ונגר על הקווים.

  קשר: רובר פירס - הדבר שהיה הכי קשה לקשר הצרפתי היה לכבוש שערים פשוטים. הביצועים שלו היו אמנותיים כמו הטיפול שלו בכדור, כוח בלתי נגמר שמגיע מאחור והוסיף נגיעה אמנותית משלו לאחת הקבוצות הכי מרשימות ששיחקו כדורגל.

  חלוץ: דניס ברגקאמפ - "דניס ברגקאמפ היה השחקן הכי מוכשר שאימנתי" - ארסן ונגר, אוגוסט 2017.

  חלוץ: איאן רייט - גם הוא הגיע לארסנל לפני ונגר, אבל זכה באליפות רק כששיחק תחת הצרפתי. עם השנים, הפך לאחד המבקרים הגדולים של המנג׳ר, אבל האנגלי בוודאי לא שוכח מי עזר לו להגיע למקום השני בטבלת מלך שערי המועדון בכל הזמנים עם 185 כיבושים.

  חלוץ: תיירי הנרי - כל מילה נוספת מיותרת.

   

  הדפס