פרסום ראשון: מכבי פנתה לכספי, שצפוי לשוב

פארמר, פאפאלוקאס, שאייר ואחרים כבר הגיעו אבל האלופה לא עוצרת. הכוונה היא להחתים את הפורוורד על חוזה בכפוף לשביתה ב-NBA. כספי אישר: "יש שיחות". גורם: "השביתה מאפשרת לשלם סכומים הגיוניים לשחקנים ברמה שלו"

רועי גלדסטון  13.08.11 - 22:15
עמרי כספי. שוב בצהוב?
עמרי כספי. שוב בצהוב?
פרסום ראשון
תחילת כתבה

הקיץ שעובר על מכבי תל אביב העונה הוא כזה שגם בערב בו נודע על כך שתיאו פאפאלוקאס מצטרף, זה לא הסיפור הכי גדול. הנהלת האלופה פנתה רשמית לעמרי כספי במטרה להחזירו להיכל נוקיה כל עוד השביתה ב-NBA בתוקף.

כזכור, במהלך השבועות האחרונים אמר הפורוורד פעם אחר פעם, כולל באולפן חדשות הספורט, כי הוא רואה במכבי בית ואם אותה שביתת שחקנים תחזיר אותו לאירופה המהלך הטבעי יהיה לשוב להיכל. גם דייויד בלאט רמז לנושא כאשר אמר לאחר החתמת פאפאלוקאס: "עדיין לא סיימנו את המלאכה. יש לנו עוד החתמה אחת לבצע".

גורם בהנהלת מכבי אישר שאכן נעשתה פניה והוסיף: "כמובן שהסכומים שצריכים לשלם לשחקני NBA כרגע שונים בתכלית מאלו שצריכים לשלם במצב רגיל. השביתה מאפשרת תשלום הגיוני יותר". כספי עצמו אמר: "אני מדבר עם מכבי אבל גם עם קבוצות אחרות". ראוי לציין כי מכיוון שיהיה מדובר בחוזה על בסיס חודשי ולא עונתי, גם תשלום המס שתיקח על עצמה סגנית אלופת אירופה יהיה קטן יותר למרות שמדובר בשחקן ישראלי.

הישראלי הראשון ב-NBA יחזור הביתה?
פגרה מאוד מוזרה עוברת על שחקני ה-NBA ובכללם, עמרי כספי כאשר נראה כי אנחנו בדרך הבטוחה לשביתה ראשונה בליגה הטובה בעולם מאז 1998/9. אגב, השביתה הקודמת החזירה בזמנו את עודד קטש למכבי תל אביב אחרי שכבר היה חתום בניו יורק ניקס אך לפני ששיחק בשורותיה.

בשבועות האחרונים לא מעט קבוצות אירופיות מנצלות את העובדה ששחקנים שבימים כתיקונם לא היו פוזלים לכיוונן מחפשים כעת היכן להעביר כמה חודשים. ההסדר עובד לשני הכיוונים, בעיקר הודות לאותו חוזה חודשי שמאפשר לקבוצות לשלם סכומים שמהווים שבריר מהשכר אליו רגילים שחקני ה-NBA. מכבי כבר ניצלה זאת עם ג'ורדן פארמר אך היא לא היחידה. דרון וויליאמס כבר חתם בבשיקטאש ואילו הידו טורקוגלו חזר הביתה לאפס איסטנבול.

על הפרק עומדים גם שמות קצת יותר גדולים דוגמת קובי בראיינט וקווין דוראנט, שלא פסלו על הסף שום הצעה ואפילו אמרה סטודמאייר העלה בטוויטר את האפשרות שיגיע לארץ הקודש ליותר מסתם ביקור. כל שנותר הוא לחכות ולראות.

הדפס