מכבי תביא את ג'רמי פארגו במקום פארמר?

רכז הנטס צפוי לשוב לארה"ב, הצהובים לא פוסלים אפשרות שהגארד המצטיין מאשתקד ישוב אך מעריכים כי ינסה את מזלו ב-NBA. פרקינס ינחת בישראל, אך במכבי לא בונים עליו. המנכ"ל דני פדרמן: בדיוק בגלל זה הבאנו את פאפאלוקאס

רועי גלדסטון  26.11.11 - 12:08
ישוב להיכל? פארגו (ניר בוקסנבאום)
ישוב להיכל? פארגו (ניר בוקסנבאום)
תחילת כתבה

זה היה צפוי לקרות בשלב כזה או אחר, אבל אף אחד לא חשב שזה יקרה הלילה. השביתה ב-NBA הגיעה לסיומה אחרי 149 ימים. לא מעט קבוצות אירופאיות ייפגעו כעת בעקבות עזיבתם של הכוכבים חזרה לארצות הברית, ואחת מהן היא כמובן מכבי תל אביב, שתאבד בקרוב מאוד את ג'ורדן פארמר. כמובן שבעקבות ההודעה הדרמטית גם עסקת עומרי כספי לא תצא לפועל. אז מה יהיה ביום שאחרי הרכז היהודי-אמריקני במכבי? כל המידע כאן.

במכבי תל אביב ידעו שהיום הזה יגיע במוקדם ובמאוחר ונערכו לכך במספר מובנים. מלבד רשימת רכזים שהכין ראש מערך הסקאוטינג אבי אבן, הבוררות בעניינו של ג'רמי פארגו צפויה לקבל הכרעה בימים הקרובים, כאשר גורמים במכבי לא דוחים על הסף תרחיש שבו הגארד יחזור ללבוש צהוב.

יש לציין שהסיבה שבגללה פארגו לא הגיע בתחילת העונה לקבוצה היתה רצונו להגשים את החלום ולשחק בליגה הטובה בעולם, לכן אם פסק הבורר יאפשר זאת פארגו עדיין ינסה את מזלו מעבר לים. אבל במידה ואותן קבוצות שהבטיחו לו חוזה בקיץ לא יחתימו אותו בשלב הזה או לחילופין הבורר יקבע שפארגו לא יכול לשחק ב-NBA, קיימת אפשרות שהוא יחזור למכבי. חשוב לציין שגם קבוצות גדולות נוספות באירופה עוקבות אחר ההתפתחויות סביב פארגו, כאשר ריאל מדריד היא אחת מהן.

גארד נוסף ששיחק אשתקד במכבי ת"א וכעת שמו שוב עולה הוא דורון פרקינס. פרקינס, שנפצע בברכו בעונה שעברה מול קאחה לבוראל, הגיע היום לישראל בכדי לסדר את ענייני הביטוח ואולי אף לקבל אחוזי נכות. הוא ייבדק על ידי רופאי מכבי ואם אלו, ביחד עם אנשי הצוות המקצועי, יופתעו ממצבו, לא מן הנמנע שבהדרגתיות הוא ישוב להוות גורם אצל הצהובים.

"כמובן שאנחנו עוקבים אחרי פרקינס, אבל ספק אם הוא יהיה זה שיוכל מעכשיו לעכשיו לבוא ולתת תפוקה בקבוצה עם לוח זמנים מאוד אינטנסיבי ב-3 ליגות שונות. פרקינס זו עדיין אופציה, אבל אולי ריאלי יותר שהוא יגיע בשלב מאוחר יותר", אמר גורם במועדון.

בכל מקרה, במכבי לא מתכוונים לפעול תחת לחץ משתי סיבות מרכזיות. הראשונה היא העובדה שהקבוצה הבטיחה כמעט בוודאות את מקומה בטופ 16 ביורוליג, מה שקונה לה זמן לחפש שחקן מתאים. הסיבה השנייה היא העובדה שבמכבי נהנת מסגל שימנה 12 שחקנים גם אחרי לכתו של פארמר, וביניהם 3 הרכזים תיאו פאפאלוקאס, יוגב אוחיון וטל בורשטיין. "צריך רכז ונביא אחד כזה, אבל גם עד שזה יקרה יש כאן סגל טוב שמשופע בשחקנים טובים בכל עמדה, כולל בעמדת הרכז וראינו את זה במהלך העונה", הוסיף אותו גורם.

דני פדרמן, שמשמש כמנכ"ל יחד עם אלי דריקס, אמר לאתר ערוץ הספורט: "בדיוק בשביל הרגעים האלה החתמנו את פאפאלוקאס וקית' לנגפורד. אלו שני שחקנים גדולים שאנחנו סומכים עליהם. אנחנו בודקים את האופציות שנמצאות לרשותנו ונמשיך לעשות מה שהכי טוב עבור המועדון". במכבי תל אביב, כאמור, אין רכז ספציפי על הכוונת. ככל הנראה בהנהלה ימתינו כדי לראות אילו קבוצות לא יעפילו לטופ 16 ואילו רכזים ייפלטו מאותן קבוצות ואז יפעלו.

הדפס