נעימי ייעדר חודש. סטרוברי: "אשחק כרכז"

נעימי נפצע בהפסד ירושלים לחולון וסובל ממתיחה ברצועות הברך, הגארד מתכונן לתפוס את מקומו. המנהלת תבחן את המהומות בסיום

רועי גלדסטון  12.12.11 - 10:47
תחילת כתבה

הפועל ירושלים רשמה את הפסדה השלישי העונה בליגת העל, 65:70 מול הפועל חולון באולם הפחים ובבוקר שאחרי היא ספגה עוד מכה. יובל נעימי, שנפצע במהלך המשחק, ערך צילום בבית החולים הדסה והאבחה היא שהוא סובל ממתיחה ברצועות הברך. המשמעות היא שהרכז ייעדר 3-4 שבועות, אך הוא יעבור בדיקת MRI בניסיון לגבש אבחנה סופית.

המאמן עודד קטש נאלץ, כזכור, להסתדר ללא דן גרונפלד (מתיחה במפשעה) ויובל נעימי, שנפצע בתחילת המשחק בברכו, מה שלא תרם ליכולת של האדומים. אגב, בסיום המשחק יצא נעימי בהליכה מאולם הפחים, מה שגרם לאופטימיות מוקדמת בבירה באשר לחומרת הפציעה. כשנשאל די.ג'יי סטרוברי על המחסור ברכז, ענה: "יובל נפצע, וכמובן שלא ינחיתו כאן רכז עד יום שלישי. מבחינתי, אם אצטרך לשחק כרכז, זה מה שאעשה".

סטרוברי, שכמעט לא ירד מהפרקט (36 דקות) וקלע 19 נקודות, ניתח: "נאבקנו לאורך כל המשחק. הרגשנו טוב ואז הם פתחו בריצה. בסוף ניסינו להיצמד, אבל זה היה מאוחר מדי. 65 נקודות זה לא התפוקה הרגילה שלנו. צריך לתת לחולון קרדיט, הם היו מצוינים בהגנה, סגרו טוב את הצבע, גרמו לנו לקחת זריקות קשות מה-3 ויש ימים שפחות הולך בהתקפה. אתמול היה ערב כזה. אם היה לנו ערב התקפי כמו שיש לנו בדרך כלל, היינו מנצחים ב-20 הפרש".
 
עד כמה לאווירה הייתה השפעה על המשחק?
"הקהל שלהם מדהים", המשיך סטרוברי. "הם עשו רעש, עודדו והקבוצה שלהם ניזונה מזה. הייתה להם בסוף יותר אנרגיה מאשר לנו. אנחנו משחקים טוב בליגה כשיש לנו את כולם, והעובדה שאיבדנו את גרונפלד ונעימי קיצרה לנו את הרוטציה. גרונפלד עושה עבורנו את כל הדברים הקטנים ויובל הוא הרכז הפותח שלנו. למרות שזה קשה, היינו צריכים למצוא את הדרך לנצח כי אנחנו טובים יותר מאיך ששיחקנו".

לקראת המשחק מול דונייצק ביורוקאפ (שלישי, 19:30), בו ירושלים חייבת ניצחון בפער גדול מ-9 נקודות כדי להמשיך באירופה, אמר הגארד: "אנחנו חייבים לנצח, אין דרך אחרת. צריך לחשוב איך עושים את זה. העונה שלנו על כף המאזניים במשחק הזה ופשוט צריך לנצח. אני מאמין שיש עוד סיכוי להציל את העונה האירופאית, ואנחנו מאמינים". 

בסיום המשחק הדרמטי התפתחה מהומה בין מחנות האוהדים במקום ולקח זמן רב להרגיע את הרוחות. השופטים, משה ביטון, אייל פוהורילס וירון צ'צ'יק, ירדו לחדר ההלבשה מיד בסיום, לא ראו את שאירע ולא ציינו זאת בדו"ח.

המשקיף מנשה הרמן ראה חלק מהאירועים וכתב בדו"ח שלו: "הייתה מהומה בסיום המשחק. ראיתי שנזרקו כוסות פלסטיק וגושי נייר מצד שני מחנות האוהדים, זאת לאחר התגרויות הדדיות". עוד ציין הרמן בדו"ח כי עשרה שוטרים איבטחו את האוטובוס של הפועל ירושלים עד שזה עזב בבטחה את אולם הפחים.
 
יש לציין כי האירועים בשטח היו חמורים יותר ממה שראה המשקיף, וכללו גם חילופי מהלומות והשלכת כסאות. במנהלת הליגה יבחנו את צילומי הטלוויזיה ואת דו"ח המשקיף. "אנחנו לא עורכים משפטי שדה, צריך לבחון את הארועים", אמרו במנהלת.

הדפס