בלאט: "אשמח להמשיך כמאמן מכבי ת"א"

המאמן התייחס לראשונה לפרסום הבלעדי באתר בנוגע להצעה להארכת חוזה שקיבל ממכבי תל אביב. ויש גם רמז עבה לגבי עתיד הקבוצה: "קשה לי להאמין שנשחק בשלוש ליגות בשנה הבאה, וזה לא אומר שלא נשתתף גם באדריאטית"

רועי גלדסטון  19.02.12 - 11:41
תחילת כתבה

אז נכון שהעונה ארוכה במיוחד, העומס גדול בגלל ההשתתפות בשלוש ליגות שונות ובכלל נראה כאילו הצהובים משחקים כמעט בקצב של קבוצת NBA. למרות זאת, בינתיים הדברים במכבי תל אביב הולכים בכיוון הנכון.

ביורוליג סיכויי ההעפלה להצלבה גבוהים, בליגה זה טיול מתמשך וביום חמישי הצהובים זכו בגביע המדינה בפעם ה-39 בתולדות המועדון. נכון לעכשיו זו בהחלט הצלחה, ואיתה הגיעה באופן טבעי גם הצעה להארכת חוזהו של דייויד בלאט, כפי שפורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט.

למאמן, שמוערך מאוד על ידי חברי ההנהלה, הוצע לחתום לשנתיים נוספות, כאשר בסיומן תהיה גם אופציה להאריך את החוזה בעוד שנתיים. בראיון לאתר ערוץ הספורט אישר בלאט את הדברים והביע רצון להמשיך כמאמן מכבי גם בשנים הקרובות. "זה נכון, אני רק יכול לומר שאנחנו מדברים ומתקיים מו"מ. אני מקווה שהכל יעלה יפה בסופו של דבר".

"זו תחושה נהדרת לזכות בגביע ובעיקר בגלל הדרך שעשינו", המשיך המאמן כשהוא מתייחס לעוד תואר שהוסיף לרזומה, "הלוואי שבסוף השנה נחגוג שוב ב-206. אני כמאמן בר מזל כי כשאתה מאמן קבוצות טובות אז האפשרות לקחת תארים היא יותר גדולה. אני מבורך בשחקנים טובים, במועדון מפואר ונהדר עם לא מעט ניסיון באיך לעשות את זה. אין תחליף לניסיון, מסורת ואנשים טובים שיודעים מה הם עושים. הצוות שלי למשל, זה אנשים מעולים ששואפים למצויינות".

בהמשך התייחס לשינוי שעברה הקבוצה תחת הדרכתו: "בשנה שעברה עשינו מאמץ גדול כדי להצמד לכמה עקרונות. רצינו לשנות את התדמית של הקבוצה שהדרדרה, להחזיר את הציביון הישראלי, להביא שחקן ציר דומיננטי ולשחק בסגנון שונה וייחודי. אני חושב שהצלחנו בכל הפרמטרים, כולל בלהיות קבוצה מנצחת. באחת לא הצלחנו וזה לשמור על השלד העיקרי של הקבוצה. לפעמים המציאות יותר גדולה מהרצון, אז איבדנו את פארגו, אידסון ופרקינס בגלל סיבות שונות ולמעשה באיזשהו מקום היינו צריכים להתחיל מחדש".

"למען האמת, אני לא יודע אם נוכל לשמור על השלד גם בשנה הבאה", הודה בלאט, "מה שבטוח הוא שהקבוצה משחקת כדורסל, משקיעה ונותנת את כל מה שיש לה. ברוב העונה אנחנו מצליחים מאוד. יש פה ושם נפילות שהיו צפויות, אבל אנחנו מצליחים להתעלות ברגע האמת ולנצח את המשחק שמביא לנו את התואר והטעם לעונה".

ואי אפשר בלי להתייחס לפאפאלוקאס שלא זוכה ליותר מדי דקות. "את פפאלוקאס לא הבאנו לליגה הישראלית קודם כל. מטבע הדברים, בגלל הפריצה של יוגב, גם בליגות הזרות הוא משחק פחות. זה לא נורא, הוא שחקן שיודע להתמודד עם זה".

כידוע אחת הדילמות הקשות ביותר שהיו בקיץ הנוכחי היתה קשורה להשתתפות ב-3 מפעלים. "אני אתן את הזכות להנהלה להגיב על כך. אם אתה שואל אותי באופן פרטי איך אני רואה את זה, קשה לי להאמין שנוכל לשחק ב-3 ליגות, אבל זה לא אומר בהכרח שלא נשתתף באדריאטית...".

ומה לגבי האפשרות שישמש כג'נרל מנג'ר במועדון? "אני לא חושב על הדברים האלה, יש את גור שלף ואלי דריקס. כל אחד יודע את מקומו פה, אני כרגע שמח להגיד שאני עושה את חלקי כמאמן ולא אכפת לי להמשיך בתפקיד הזה".

הדפס