פרסום ראשון: סיינה הציעה לדארווין קיצ'ן חוזה לשנתיים

יריבת מכבי ביורוליג מציעה לגארד ראשל"צ 700 אלף דולר. האיטלקים הציעו 160 אלף דולר לכתומים כפיצוי על התרת החוזה. השחקן רוצה לעזוב. יו"ר הקבוצה יצחק פרי: "הוא התחייב בפנינו שהוא יישאר אצלנו אם לא יילך ל-NBA"

רועי גלדסטון  22.07.12 - 14:49
קיצ'ן. בדרך לאיטליה
קיצ'ן. בדרך לאיטליה
פרסום ראשון
תחילת כתבההאם עוד זר איכותי ששיחק בישראל הולך לעשות את הדרך לליגה האיטלקית? לאתר ערוץ הספורט נודע כי דארווין קיצ'ן, גארד מכבי ראשון לציון בעונה החולפת שמרשים בליגת הקיץ בלאס ווגאס, קיבל הצעה רשמית מסיינה האיטלקית לחוזה לשנתיים תמורת 700 אלף דולר לשנתיים.

סיינה, שתפגוש את מכבי תל אביב בשלב הראשון ביורוליג, מציעה לכתומים 160 אלף דולר כפיצוי עבור התרת חוזהו של קיצ'ן. הסיבה לכך היא שהקבוצה של אפי בירנבוים כבר מימשה למעשה את האופציה להאריך את חוזהו בעונה אחת נוספת. כידוע, האיטלקים יהיו חייבים לפצות את ראשון על מנת לשחרר את הגארד מחוזהו הנוכחי ולהחתימו.

עם זאת, עושה רושם שראשון לציון לא תוותר כל כך מהר על השחקן הנהדר. יצחק פרי, יו"ר הקבוצה, סיפר בתגובה לאתר ערוץ הספורט: "זה נכון שסיינה רוצה אותו, אבל דרווין התחייב בפנינו, עוד לפני שיצא לליגת הקיץ, שאם הוא לא ישחק ב-NBA הוא יהיה רק במכבי ראשון לציון".

קיצ'ן, שלא צפוי להישאר בבית מכבי בשל ההצעות הטובות, מחזיק בחוזה של 100 אלף דולר בקבוצה הישראלית לעונה הקרובה. השחקן כבר סיפר למקורביו בווגאס כי הוא מקווה ואף מתחנן שבראשון ייתנו לו להתקדם, יקבלו את הפיצוי וישחררו אותו.

במידה והוא יחתום בסיינה, הוא יהיה השחקן הרביעי שעובר מישראל לאיטליה אחרי ריצ'ארד הנדריקס וקית' לנגפורד שחתמו במילאנו ואלכס טיוס שעבר מאשדוד לקאנטו. גיורגי שרמדיני, אגב, עשה את הדרך ההפוכה - מקאנטו האיטלקית למכבי תל אביב.

בעונה האחרונה, קיצ'ן היה מהזרים הבולטים בליגת לוטו הישראלית והיה אחד הברגים החשובים בהצלחת מכבי ראשון לציון, שנעצרה רק בחצי גמר הפיינל פור בידי מכבי אשדוד. הוא קלע 14.5 נקודות בממוצע למשחק ב-34 דקות על המגרש, אליהן הוסיף 7.2 ריבאונדים, 3.3 אסיסיטים ו-1.8 חטיפות.

הדפס