בני הרצליה החתימה את הפורוורד הרב פופ

האמריקני בן ה-22 (2.03 מ'), שהצליח לשוב מאירוע לב למגרשים, נחשב אחד הגבוהים הטובים בליגת המכללות

רועי גלדסטון  22.07.12 - 18:02
הרב פופ, מביא הרבה אנרגיה להרצליה (gettyimages)
הרב פופ, מביא הרבה אנרגיה להרצליה (gettyimages)
תחילת כתבה

בני הרצליה ממשיכה בבניית הסגל לעונה הבאה. לאחר שהוארכו החוזים של המאמן אריאל בית הלחמי, בן רייס, אייזיק רוזנפלד וטוויטי קרטר, הוחתם היום (ראשון) הפורוורד-סנטר האמריקני הרב פופ (22, 2.03 מטרים).

מדובר בשחקן חזק ואגרסיבי שנחשב לריבאונד מצוין, שחקן התקפה מגוון עם יד רכה מחצי מרחק ומגוון רחב של מהלכים באיזור הצבע. בשנים האחרונות נחשב לאחד הריבאונדרים הטובים במכללות, שם התחיל את דרכו בניו מקסיקו סטייט, שם הציג יכולת טובה מאוד ונבחר לחמישיית הפרשמנים האיזורית. בסוף העונה החליט פופ לעבור לסיטון הול, המשחקת באיזור הביג איסט היוקרתי, ובעקבות חוקי המכללות נאלץ לחכות שנה עד שיוכל לחזור ולשחק.

בתום שנת ההמתנה חזר פופ לשחק במדי סיטון הול והעמיד ממוצעים של דאבל-דאבל - 11.5 נקודות, 10.7 ריבאונדים וכן 2 אסיסטים ו-1.8 חסימות במשחק. בקיץ שבין העונה הראשונה לשניה שלו בסיטון הול קיבלו חייו של פופ תפנית שהיוותה אירוע מכונן עבורו. בדרכו לאימון בחדר הכושר קיבל פופ אירוע לב והתמוטט. עוזר המאמן ומאמנת כושר שהיו לצידו באותה העת פעלו במהירות, ביצעו בו החייאה ושלחו אותו לבית החולים, שם התגלה שפופ סבל ממום מולד בליבו שלא התגלה עד אותו הרגע. הרופאים המליצו על ניתוח לב, ולאחר תקופת החלמה בבית החולים שוחרר לביתו. מספר חודשים לאחר מכן חזר לפעילות ספורטיבית מלאה באישור רופאיו.

פופ חזר לסיטון הול עם פרספקטיבה חדשה לחיים ולכדורסל, ולהפתעת כולם כבר במשחק פתיחת העונה היה מוכן ומזומן. השחקן, שאיבד ממשקלו במהלך הקיץ, עבד קשה וחזר ליכולתו הטובה כשאת העונה הוא סיים עם ממוצעים של 9.8 נק', 7.9 ריבאונדים, 1.5 אס', ו-1.3 חסימות למשחק. בעונתו האחרונה במכללות הציג את היכולת הטובה ביותר במהלך הקריירה הקצרה שלו, ביסס את עצמו כאחד הגבוהים הטובים ביותר בכדורסל המכללות והוביל את סיטון הול עם 15.2 נק', 10.3 ריב', 1.4 אס', ו-1.6 חסימות בממוצע למשחק. בסיום אותה עונה נבחר פופ לחמישיה השלישית של איזור הביג איסט.

"פופ הוא שחקן שאנחנו עוקבים אחריו תקופה ארוכה", סיפר יושב הראש אלדד אקוניס. "הוא מאוד מתאים לסגנון ולאופי שאנחנו רוצים לראות מהקבוצה שלנו. שחקן פיזי, אגרסיבי, לוחם. הוא שחקן עם סיפור חיים מיוחד, שיודע שהעובדה שהוא משחק כדורסל זו זכות והוא מתכוון לנצל כל רגע במשחק שהוא כה אוהב. אנחנו מאמינים שפופ יעזור לנו להגיע למטרות שהצבנו לעצמנו להשתלב חזרה בצמרת הכדורסל הישראלי, תוך משחק מהנה ואטרקטיבי המשלב רוח לחימה והקרבה של השחקנים".

הדפס