הגארד היהודי בראיין כהן סיכם במכבי חיפה

השחקן בן ה-23 (1.98 מ'), שמעולם לא החמיץ משחק במכללות, מצטרף לירוקים. גרינברג: "הוא חזק מנטלית"

אסף אקרמן
אסף אקרמן  22.08.12 - 10:57
בראיין כהן שומר על קמבה ווקר, בדרך לחיפה (gettyimages)
בראיין כהן שומר על קמבה ווקר, בדרך לחיפה (gettyimages)
תחילת כתבהבראיין כהן, גארד יהודי-אמריקני בן 23 (1.98 מ'), סיכם עקרונית עם מכבחי פה לשתי העונות הקרובות. הרכש הטרי זכה בעבר שלוש פעמים בתואר שחקן ההגנה בליגת הפטריוט של המכללות ונבחר בשנתו האחרונה בבאקנל לחמישיה השניה של העונה עם ממוצעים של 6.7 נקודות, 3.7 ריבאונדים ו-2.4 אסיסטים ב-27.6 דקות בממוצע למשחק.
כהן עזר להוביל את באקנל לשתי אליפויות רצופות של ליגת הפטריוט והעפיל עימה לטורניר ה-NCAA ב-2011 וה-NIT ב-2012. הגארד מעולם לא החמיץ משחק ומחזיק בשיא המכללה עם 130 משחקים בקריירה בקצת פחות מ-30 דקות למשחק. הוא גם מדורג 25 בין קלעי כל הזמנים של באקנל עם 1,102 נקודות קריירה, ומדורג שמיני באסיסטים עם 313.
 
"בראיין כהן עושה קצת מכל דבר. הוא שחקן הגנה מצטיין, מוביל כדור ומוסר ברמה טובה", הסביר מאמן מכבי חיפה בראד גרינברג. "הוא שחקן חזק מנטלית ופיזית, שמבצע הרבה פעולות קטנות שלא תמיד מופיעות בדף הסטטיסטיקה, אך עוזרות לקבוצה לנצח".
 
"אנחנו שמחים על חתימתו של בראיין כהן", הוסיף הבעלים ג'ף רוזן. "אנחנו ממשיכים לגייס מטובי השחקנים היהודים-אמריקנים וגאים כי מכבי חיפה ממשיכה במסורתה כמובילה בהבאת שחקנים יהודים-אמריקנים לעשות עליה לישראל".
 
בראיין כהן, יליד הנטינגטון וואלי בפנסילבניה, שיחק עבור נבחרת ארצות הברית במשחקי המכביה ב-2009, קלע במספרים דו-ספרתיים בארבעה מתוך 6 משחקים ועזר להוביל את האמריקנים לזכיה במדליית הזהב. הוא יעשה עליה וישחק כישראלי.
הדפס