פרסום ראשון: אפיק ניסים חתם לשנתיים בהפועל אילת

אחרי 9 עונות באירופה, הגארד סגר לשנתיים עם אופציה לשנה שלישית בדרום. קטש: "הוא מביא איתו ניסיון רב"

רועי גלדסטון וזיו אברג'יל  08.10.12 - 18:00
ניסים, חוזר לישראל
ניסים, חוזר לישראל
פרסום ראשון
תחילת כתבה

החתמה גדולה הערב (שני) בכדורסל הישראלי. בעוד פחות משבוע תיפתח הליגה, ואחד הגארדים הישראלים הבכירים בעשור האחרון, אפיק ניסים, חוזר לליגת העל הישראלית לאחר 9 שנים מוצלחות ברחבי אירופה. הישראלי חוזר אחרי לא מעט קבוצות בליגת העל, אך לבסוף בחר בפרוייקט החדש של הפועל אילת והמאמן עודד קטש, וחתם אחרי פגישה עם נציגי המועדון לשנתיים עם אופצייה לשנה שלישית.

עודד קטש התייחס להחתמה: "מעבר ליכולותיו המקצועיות הידועות לכולנו, אפיק מביא איתו נסיון אדיר ברמות הגבוהות של אירופה, יכולת קבלת החלטות ומנהיגות. צירפו של אפיק יתן בטחון רב לשחקנים הצעירים שלנו".

הפועל אילת משלימה בכך מהלך אסטרטגי, שכן בעונה הבאה יחול החוק הרוסי בלבד בליגת העל, וחוק ארבעת הזרים יבוטל. זו הסיבה שקבוצות מעוניינות להחתים ישראלים בכירים על חוזים לשנתיים ויותר. הבעלים דורון הרציקוביץ' עשה מאמץ וחרג מתקציב הקבוצה על מנת להחתים את ניסים, שהשתכר בסכומי כסף גבוהים באירופה, ביחס לליגה הישראלית. 

ניסים החל את הקריירה שלו במכבי ראשון לציון, העיר בה גדל. אחרי 4 שנים בקבוצה הכתומה עבר להפועל חיפה/רמה"ש בעונת 2002/3. בעונה שלאחר מכן עבר לשטרסבורג הצרפתית, שם שיחק שנתיים. משם עבר ללוקומוטיב רוסטוב מרוסיה וחזר לשנתיים נוספות בשטרסבורג.

הוא שיחק גם בנימברוק הצ'כית, ואשתקד זכה באליפות סלובניה עם קבוצתו האחרונה נובו מסטו, כשבדרך הוא גם קטף את תואר ה-MVP של סדרת הגמר מול אולימפיה לובליאנה. ניסים זכה בתארים רבים בשנותיו בחו"ל, ואף נמנה על סגל נבחרת ישראל כשזכורה ההופעה הטובה שלו אשתקד באליפות אירופה בליטא.

הדפס