הרכש הראשון הקיץ: מכבי ת"א סיכמה עקרונית עם אלכס טיוס

פרסום ראשון: אחרי אובדן האליפות הצהובים בונים מחדש את הסגל ונמצאים על סף צירופו של פורוורד נבחרת ישראל ל-3 שנים. מרבית פרטי החוזה כבר סגורים, 50,000 דולרים יועברו לקאנטו. גורם הקשור לעסקה: "החתימה תתבצע בקרוב"

רועי גלדסטון  22.06.13 - 22:59
תחילת כתבה

מכבי תל אביב קרובה לצרף רכש ראשון הקיץ. אחרי אובדן האליפות הכואב, בהיכל נוקיה מעוניינים לחזק את הסגל לקראת העונה הקרובה והערב (שבת) סיכמו עקרונית ל-3 שנים עם פוורוורד נבחרת ישראל אלכס טיוס.

טיוס, ששיחק העונה במדי קאנטו האיטלקית, הוזכר כמועמד למכבי כבר בקיץ האחרון, אך בסופו של דבר לא הגיע לנוקיה. מיד עם סיום העונה באיטליה החלו המגעים המחודשים בין הצדדים וכעת טיוס, ששיחק בעבר גם במכבי אשדוד, כבר הגיע לסיכום עם הקבוצה.

מרבית  התנאים הכספיים כבר סגורים, כאשר הפרטים האחרונים שנותרו הם עם ערכי היציאה מהחוזה מצידם של שני הצדדים. טיוס מחזיק בחוזה לעונה הקרובה בקאנטו ולכן מכבי תל אביב צריכה לעמוד בסעיף השחרור שלו, כשהסכום הנקוב הוא 50 אלף דולר.

גורם מהקורב לעסקה אמר לאתר ערוץ הספורט: "אני יכול לאשר שיש סיכום עקרוני ונותרו עוד כמה פרטים קטנים לסגור, כאלה שלהערכתי ייסגרו ביממה הקרובה. הפרטים כבר כתובים ומכנים על טיוטת חוזה. הערכה היא שהחתימה תהיה בקרוב".

אין ספק גם שבמהלך הזה מכבי ת"א מבטחת את עצמה במקרה שאכן הקפטן ליאור אליהו לא ימשיך במועדון, כאשר טיוס יכול לשחק בעמדות 4 ו-5 ומחזיק באזרחות ישראלית. גם במידה שאליהו ישאר, ברור כי כמות הדקות שלו תיפגע. מחר תתקיים פגישה נוספת במסגרת המו"מ בין אנשי מכבי ת"א לנציגו של אליהו, על חידוש חוזהו של הפורוורד.

גיור, גמר עם אשדוד וחוויית יורוליג
טיוס (25, 2.03 מ') הוא בוגר מכללת פלורידה. מיד אחרי הקולג' הוא נחת במכבי אשדוד ונחשב לזר. אלא שכבר בעונתו הראשונה הוא החל בהליכים של גיור וקבלת אזרחות, בעקבות נישואיו לישראלית. 2011/12 גם היתה עונת הפריצה שלו לתודעה בארץ, כאשר הוליך את אשדוד להופעה סנסציונית בגמר הפיינל פור, שם הפסידה הקבוצה למכבי ת"א. טיוס סיים עם תואר השחקן השישי של העונה, עם ממוצעים של 13.6 נקודות ו-8. 3 ריבאונדים למשחק.

אחרי שהפך לישראלי מן המניין, טיוס זומן לנבחרת והחליף את דיויד בלו על משבצת המתאזרח. בקיץ 2012 טיוס היה מועמד למכבי תל אביב, אולם בסופו של דבר לא חתם ויצא לקאנטו האיטלקית. בעונה החולפת הוא שיחק עם קבוצתו ביורוליג, ורשם ממוצעים לא רעים של 8.1 נקודות ו-3.7 ריבאונדים, כל זאת ב-2ות לערב. משחק השיא שלו בבית המוקדם היה בבית מול פנאתינייקוס, מולה קלע 18 נקודות (8 מ-9 מהשדה).

הדפס