היקמן יעזוב את מכבי תל אביב בסיום העונה

פערים כספיים עצומים בין הצדדים. הגארד, שהרוויח העונה 450 אלף דולר, דורש חוזה בסך מיליון דולר ואף טוען כי הוא מחזיק בהצעה כזו מאסטנה הקזחית. קרלון בראון מהפועל תל אביב ומלקולם דלייני מבאיירן מינכן מועמדים להחליפו

רועי גלדסטון  22.05.14 - 15:12
שנתיים ופרידה. היקמן עוזב בסיום העונה (אלן שיבר)
שנתיים ופרידה. היקמן עוזב בסיום העונה (אלן שיבר)
פרסום ראשון
תחילת כתבה

פרסום ראשון. אחרי שנתיים בהן לבש את המדים הצהובים, ריקי היקמן יעזוב בתום העונה את מכבי תל אביב, כך נודע לאתר ערוץ הספורט, זאת בעקבות פערים כספיים עצומים בין הצדדים. היקמן, שהגיע להיכל נוקיה אחרי ששיחק בפזארו האיטלקית, חתם על חוזה לשנתיים והשתכר כ-350 אלף דולר בעונתו הראשונה וכ-450 אלף בשניה.

כעת חוזהו מסתיים והיקמן מחפש חוזה גבוה, סביב מיליון דולר, חוזה שבמכבי הוא לא יקבל. יש מי שטוען שאסטנה הקזחית, הידועה כקבוצה שמחתימה כוכבים בסכומי עתק, הציעה לגארד חוזה בסכום דומה לזה שביקש ממכבי. היקמן שלח מסר לראשי מכבי לגבי הסכומים בהם הוא מעוניין, וכאמור בעקבות זאת הצדדים ייפרדו בקיץ.

היקמן העמיד מספרים יפים בפיינל פור במילאנו. הוא קלע 14 נקודות, הוריד 4.5 ריבאונדים ומסר 2 אסיסטים ב-35 דקות בממוצע בשני המשחקים. הוא גם קלע ב-43 אחוזים לשלוש. גם בהצלבה מול ארמאני מילאנו היקמן היה אחד משחקני המפתח של הצהובים, עם 16.5 נקודות ב-32 דקות, 50 אחוזים מחוץ לקשת ולא פחות מ-4.5 אסיסטים למשחק. הוא נבחר לחמישייה השניה של היורוליג, לצידם של ואסילס ספאנוליס מאולימפיאקוס, ויקטור חריאפה מצסק"א מוסקבה, ניקולה מירוטיץ' מריאל מדריד וסטפון לאזמה מפאנאתינייקוס.

במסגרת עבודת מחלקת הסקאוטינג במועדון, בכל רגע נתון יש לצהובים כמה אופציות להחתמה בכל עמדה, כאשר ברשימות של מכבי תל אביב נמצאים בין היתר כוכב הפועל תל אביב קרלון בראון, ומלקולם דילייני מבאיירן מינכן.

ממכבי נמסר: "עדיין לא החל מו"מ עם ריקי, כמו שלא החל עם כל שחקן אחר. אנחנו מתרכזים כרגע בזכייה באליפות".