גודס: "בנינו מה שרצינו, זה תלוי בנו איך נתחבר"

מכבי ת"א פתחה עונה. מזרחי: "אין ספק שפיני מוסיף כוח". פארגו: "יש לנו נעליים גדולות למלא בתור קבוצה". בשני מחכה גלבוע/גליל

רועי גלדסטון  14.09.14 - 20:46
תחילת כתבה

אחרי מחנה אימונים מזורז בגרמניה ולפני שהיא יוצאת לברזיל וארצות הברית, מכבי תל אביב נערכת לפתיחה הרשמית של עונת 2014/15 - משחק מול גלבוע/גליל במסגרת גבע גמר גביע ווינר (ישיר ב-LIVE5).

לקראת המפגש עם קבוצתו של ברק פלג, עורכת הקבוצה של גיא גודס מסיבת עיתונאים באולם ה-VIP ביד אליהו. באירוע הוצג הסגל הנוכחי, עם השחקנים שנשארו ואלה שהצטרפו, לצד אנשי ההנהלה, הצוות המקצועי, הרפואי והלוגיסטי. הצהובים עדיין בלי סופוקליס שחורציאניטיס המושבת, אבל זה לא מה שאמור להפריע להם מול היריבה הקרובה.

"לעשות מסיבת עיתונאים בהיכל התהילה זה כבר מראה על הרצינות והמסורת", אמר גודס בפתח דבריו. "כולנו מרגישים דרוכים, מוכנים ורוצים להתחיל את האקשן. בכל התחלה יש התרגשות ופרפרים וטוב שכך".

על ההכנות אמר המאמן: "עשינו טורניר הכנה בגרמניה והיה מצוין. זה היה חשוב מאוד לגיבוש של הקבוצה. ככל שהזמן יתקדם אנשים יכירו אחד את השני ונראה את הכדורסל שאנחנו רוצים לראות".

"זו תהיה חבורה לוחמת, שתשחק ביחד, שתשמור, תתקיף ותהנה", הצהיר גודס. "ההנאה היא חלק ממשחק וכשאתה נהנה, בדרך כלל גם ההצלחות מגיעות. בנינו את מה שרצינו, זה יהיה תלוי בנו איך נתקדם ואיך נתחבר. זה יותר מאתגר עבורי מאשר שאני חושש. ברור לי שיהיה קשה, אבל במועדון הזה אין דבר שעומד בפני הרצון".

"אחת המגמות שלנו היא לשחק מהר ולנסות לרוץ בכל הזדמנות", הכריז המאמן. "בעונה שעברה הייתה חסרה לנו אתלטיות וקשיחות הגנתית במצבים מסוימים. אנחנו רוצים לקלוע כמה שיותר נקודות וכמה שיותר מהר, לשם אנחנו שואפים".

בדיוק כשגודס נשאל על פגיעוּת מסוימת במשחקי הליגה המקומית קרס החשמל במקום, אבל חזר במהרה עם התשובה של המאמן: "את הפרמטרים אתלטיות וריבאונד שיפרנו. בכל משחק במחנה האימונים הקבוצה לקחה 40 ריבאונדים ומעלה. נקווה שזה יעזור לנו בליגה".

על שיתוף הצעירים אמר גודס: "צריך לזכור שג'ייק כהן שחזר אלינו הוא לא שחקן בן 42... לגבי האחרים, ניתן להם כמה שאנחנו יכולים. נצטרך למצוא את הדרך הנכונה והבטוחה לשלב את השחקנים הצעירים בתוך הקבוצה שלנו. אם נצליח, זה יהיה מדהים".

בתגובה לשאלה על האפשרות שהפועל ירושלים מאיימת על ההגמוניה בצהוב, השיב המאמן: "זה לא מעניין אותנו, אף פעם לא הסתכלנו על ירושלים. אנחנו מסתכלים על המטרות שאנחנו רוצים להשיג".

"עד עכשיו רק סיפקנו שחקנים לקבוצות ה-NBA, עכשיו סיפקנו גם מאמן את דייויד בלאט שצבר את התהילה שלו במכבי ת"א", הזכיר יושב הראש שמעון מזרחי, שמתחיל את עונתו ה-46 ברציפות במועדון. "צריך לזכור שהייתה לו עוד הצעה, להיות עוזר מאמן בגולדן סטייט, ואנחנו מאחלים לו הצלחה".

"היה ברור ששרביט האימון יעבור לגיא גודס", המשיך מזרחי. "פיני הצטרף ואין ספק שזה כוח גדול מאוד בכל הקשור לצוות המקצועי. מכירת המנויים כמעט עומדת בפני סיום, בהשוואה לעונה שעברה שברנו כמעט את כל השיאים וגם השנה יראו היכל גדוש באוהדים".

"סופו נמצא כרגע בהליך רפואי ובמעקב רפואי מתמיד", הגיב מזרחי כשנשאל מדוע שחורציאניטיס לא הצטרף לאירוע. "הניתוח בעין צלח, לחץ הדם שלו מתאזן וכרגע הוא לא יכול להיכנס בבת אחת לאימוני כושר. אנחנו ממתינים בסבלנות".

כשנשאל על האפשרות לעבור לאולם גדול יותר, ענה מזרחי: "קשה להאמין שאם נרצה להישאר בתחומי העיר תל אביב יינתן לנו לבנות היכל גדול יותר. צריך לזכור שההיכל הזה נבנה הרבה מאוד בתמיכת המועצה להסדר ההימורים בספורט והייעוד שלו הוא ספורט".

"יש פה צוות אימון מנוסה ושחקנים שממשיכים שנה חדשה ומעלה, לצד שחקנים חדשים", אמר גיא פניני. "הדבר שחשוב לי זה המחויבות והמוטיבציה להצליח ולעשות עונה טובה". הקפטן אף נשאל על ידי אוהד צעיר לגבי האפשרות לשחזר את העונה שעברה, וענה: "אני חושב שנוכל להתמודד עם הקבוצות הגדולות ואחר כך נתקדם - טופ 16, הצלבה ובסוף אולי להגיע למדריד. נתראה שם".

ג'רמי פארגו הוסיף: "אני שמח לחזור ולראות שחקנים שהכרתי מהפעם הקודמת שלי כאן. יש לנו נעליים גדולות למלא בתור קבוצה ואני מקווה שנעשה זאת".

הצהובים זכו בגביע ווינר בארבע השנים הקודמות וגיא גודס כבר היה שותף ל-7 זכיות - חמש עם מכבי ת"א ושתיים כמאמן הפועל ירושלים.

המשחק מול גלבוע/גליל ייערך ב"בית מכבי" בראשון לציון (החל מ-20:45) ויהיה המפגש שיחתום את המשחקים בעיר היין במסגרת גביע ווינר. החל מ-13:15 ייערכו במקום משחקי ראווה (הרצליה-אשדוד, מכבי ראשל"צ-נהריה - שידורים ישירים באתר ערוץ הספורט) וב-18:15 יחל המשחק המסקרן בין מכבי חיפה לעירוני נס ציונה (ישיר ב-LIVE5).

במקביל, בבירה תיחנך הארנה החדשה עם מפגש ביןי הפועל ירושלים להפועל חולון (18:30, ישיר ב-5 ספורט) ולאחר מכן תתמודד הפועל תל אביב של עודד קטש מול האקסית של המאמן, הפועל אילת (21:00).