ג'ו אלכסנדר צפוי לקבל דקות ראשונות מול אילת

מכבי ת"א חוזרת לליגה. גודס: "אולי ניתן לסמית' לנוח. לינהארט די בשל"

רועי גלדסטון  01.01.15 - 22:27
תחילת כתבה

מכבי תל אביב פתחה את שלב הטופ 16 ביורוליג עם הפסד חוץ לפנאתינייקוס, אבל לצהובים יש נסיבות מקלות. דווין סמית' היה פצוע, ג'ו אלכסנדר עוד לא נכנס לסגל והקבוצה הייתה בתמונה עד לרגע האחרון עם לחימה אדירה באחד האולמות הקשים באירופה. במוצאי שבת (19:35, ישיר ב-SPORT5) תארח מוליכת ליגת העל את הפועל אילת במסגרת המחזור ה-14. 

"דווין מחלים. הוא לא התאמן כי עדיין יש לו כאבים ואני מקווה מאוד שזה ייפתר כמה שיותר מהר כי אנחנו צריכים אותו", התייחס גיא גודס לסמית' הפצוע באירוע במסעדת BBB, אחד הספונסרים של הקבוצה. "אני לא יודע עדיין אם הוא יוכל לשחק במוצ"ש, נראה איך הוא ירגיש. הוא נכנס לשיקום מסוים ויש מצב שניתן לו גם לנוח בשבת".

על ההפסד לפנאתינייקוס אמר המאמן: "עדיין לא התאוששנו, זה משחק שהיה בידיים שלנו וישנם בעונה משחקים שאתה צריך לדעת לקחת אותם ולא עשינו את זה. נפלנו על דברים מאוד קטנים - אם זה איבודי כדור, עונשין בסוף, ריבאונד, דברים מאוד קטנים שהכריעו את המשחק הזה".

"זה משהו שחזר על עצמו גם בדרבי, שהובלנו רוב המשחק וגם ברבע הרביעי זה נגמר אותו דבר 24:12, אם אני לא טועה", המשיך גודס. "גם מה שמדהים הוא שבשני המשחקים האלה לקחנו מעל 5 אופנסיב ריבאונד ולא תירגמנו את זה לנקודות. נגד הפועל היו 8 אופנסיב ריבאונד שלא תורגמו, מול פנאתינייקוס היו 5. אלה דברים שנצטרך לעבוד עליהם ודיברנו עליהם הרבה, אבל אני מרוצה כי היה לנו יום אחד להתכונן טקטית והחבר'ה באמת הפתיעו אותי בדברים מסוימים. המשחק ברח לנו מהיד וזה מאכזב".

על ג'ו אלכסנדר, שצפוי לקבל דקות ראשונות מול אילת, אמר המאמן: "הוא נרשם לליגה ואנחנו נקבל החלטה אם ישחק כי חשוב לנו להכניס מישהו לעניינים תוך כדי תנועה. הוא עדיין לא מכיר את כל התרגילים. הוא עשה אימון מלא. לאט לאט הוא נכנס לעניינים, אבל צריך זמן וסבלנות".

כשנשאל על נייט לינהארט, שקלע 18 נקודות מול פנאתינייקוס אחרי הקפאה ממושכת, השיב גודס: "ברגע שרשמנו את ג'ו למשחק בליגה, אז נחכה עם נייט כי אי אפשר לדעת מה יקרה בעתיד. העדפנו לרשום את ג'ו כי בעמדת הגבוהים אנחנו צריכים כרגע לתת לשחקנים מסוימים מנוחה ונייט ימשיך לשחק כמו שהוא עשה ביורוליג. הוא עשה עבודה פנטסטית מול פנאתינייקוס, קיבל את הצ'אנס ולקח אותו בשתי ידיים. וכשאתה עושה דברים טובים, אתה מקבל קרדיט בהמשך".

"אני חושב שנייט גם עבד מאוד קשה והוא די מוכן ובשל עכשיו לקבל יותר דקות", המשיך המאמן, שנשאל אם לינהארט יישאר: "כמו שאמרתי כבר הרבה פעמים, זה הסגל שלנו כרגע ואם נחשוב אחרת אז גם נעשה דברים אחרת. כרגע כולם מתאמנים, כולם נשארים. יש כימיה טובה וצריך להמשיך לנצח משחקים, זה הכי חשוב".

נייט לינהארט עצמו הגיב: "היינו מאוד רוצים לנצח את פנאתינייקוס, אבל יש עוד דרך ארוכה ונקווה לנצח את הכוכב האדום ולשפר את מצבנו בטופ 16. אני אתרום ואשחק מתי שיגידו לי. ביוון המאמן אמר לי שאני אפתח בחמישיה ובאתי מוכן לעשות כל מה שאני יכול כדי לעזור לקבוצה. לא יודע מה יהיה בעתיד, אבל אהיה מוכן בכל פעם שיגידו לי".

"אני מדבר עם  דווין סמית' כל יום", סיפר לינהארט. "הוא אדם נהדר והיה כבר במצבים האלה, הוא עוזר לי הרבה. היינו מאוד מאוכזבים מההפסד כי הייתה לנו הזדמנות מצוינת לנצח ולהתחיל את הטופ 16 ברגל ימין. אנחנו פשוט צריכים להשתמש במוטיבציה הזו להמשך המשחקים ולשנות את המצב. אני חושב שדווין יחזור לחמישיה, כמו שאמור להיות, במשחק מול הכוכב האדום. מה שחשוב זה שננצח, כי אנחנו לא רוצים לפתוח עם שני הפסדים".

על ג'ו אלכסנדר אמר לינהארט: "ג'ו הוא חיה. שחקן פיזי מאוד, אתלט ומאוד כשרוני. אין לי ספק שהוא יעזור לנו מאוד".