פארגו: "אומרים שכאשר הענקים ישנים אז אסור להעיר אותם"

83:85 למכבי תל אביב על הפועל אילת אחרי דרמה. הכוכב הגיב לטראש טוק מווייאט: "זה דווקא נותן לי מוטיבציה". גודס: "זה היה משחק רע, ניצחנו בזכות פארגו"

רועי גלדסטון  03.01.15 - 21:40

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

לרגעים רבים, הייתה תחושה שמכבי תל אביב עדיין תקועה באתונה. אחרי שנוצחה על ידי פנאתינייקוס ביורוליג, אלופת אירופה נראתה בדרך להפסד להפועל אילת בליגה, אבל רבע רביעי גדול של ג'רמי פארגו מחק פיגור 15וסידר לצהובים 83:85 קשה ודרמטי. בדיוק כמו שהם אוהבים את זה.

"זה היה משחק לא טוב שלנו, הוא היה רדום", סיכם גיא גודס. "הגנתית לא ביצענו במשך שלושה רבעים את מה שרצינו. ברבע האחרון זה התחיל עם מטווח השלשות של פארגו והחבר'ה קיבלו אנרגיות. שמרנו טוב יותר וקיצצנו את ההפרש. בזכותו חזרנו למשחק", פירגן מאמן מכבי לכוכב שחטף לא מעט ביקורות עד לא מזמן וסופסל לא מעט.

גודס ניתח את הפעולות שהביאו לניצחון: "בסוף, כשהמשחק היה צמוד, עשינו את המהלכים הנכונים, העבירות הנכונות ואפשר להגיד שיצאנו מהקבר וניצחנו. לא היינו מרוכזים, הייתה לי הרגשה כזאת כבר לפני המשחק. יש משחקים שצריך להישמר מהם ודיברנו על כך שצריך להגיע עירניים לאילת, שיודעת מה היא רוצה לעשות. היא מאוד טקטית".

"שמח שניצחנו משחק כזה", סיכם המאמן. "היינו רכים ולא מרוכזים. לא ביצענו טוב עזרות והיו שחקנים שלא שמרו טוב. כשמקבלים נקודות קלות אז קשה לרדוף אחרי היריב. ברגע שהידקנו את ההגנה הצלחנו לחזור".

ג'רמי פארגו סיפק את הסיבה שלו להתעוררות ברבע האחרון. "אני מקבל מוטיבציה כשמדברים איתי טראש טוק, לא אגיד מי, אבל הוא יודע מי זה. אומרים שכשענקים ישנים, אז מוטב שלא יעירו אותם", אמר פארגו, שגם החמיא למרקז היינס: "אני שמח בשבילו. לאחרונה הוא ממש חם, עושה מהלכים טובים ומשחק אגרסיבי. אנחנו נמשיך לבנות עליו ואנחנו נמשיך להתקדם כקבוצה. מחכה לנו משחק גדול בחמישי, מקווה שננצח".

"קבוצות טובות צריכות ללמוד איך להשתפר ואיך לנצח במצבים כאלה", אמר מאמן הפועל אילת, דן שמיר, "כדי לעשות את זה, צריך ליישם טוב את יסודות המשחק וזה דבר שלא עשינו ברבע הרביעי. מכבי שיחקה עם אש ותשוקה, נתנו לה זריקות קלות, שאסור לתת. אמרתי לשחקנים שהעבודה שעשינו בשלושת הרבעים האחרונים לא שווה כלום, כי הפסדנו בחלק הכי חשוב במשחק. תמיד קשה לשחק נגד פיצוצים, השופטים לא שורקים על כל דבר, זה משחק אגרסיבי ויש לנו עוד מה ללמוד. עם זאת, אנחנו משחקים כדורסל טוב יותר ויש לנו מה לשפר כדי למצות את הפוטנציאל ולהיות טובים יותר".