"נכדיי שומעים שקוראים לי להתאבד, זה נעים?"

שמעון מזרחי על העונש של הפועל ת"א: "חבל שהמועדון לא מגנה את הקריאות". רמי כהן: "גם אוהדי מכבי מקללים. המערכת הזו רקובה, משקיף המשחק מחפש את השירים האלה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  04.03.15 - 19:27
תחילת כתבה

הפועל תל אביב נענשה היום (רביעי) במשחק רדיוס אחד עם קהל בשל השירים של אוהדיה, הקוראים לשמעון מזרחי להתאבד. מאוחר יותר, דיברו מזרחי ורמי כהן, יו"ר הפועל תל אביב, ב"תכנית משחק" - תכנית הרדיו המשותפת של ערוץ הספורט וגל"צ - והתייחסו לנושא הבוער.

"אני לא מתערב בהחלטות ועדת המשמעת, אין לי יד ורגל בכל הנושא הזה", אמר מזרחי, בתגובה לטענות לפיהן הוא מקורב לדיינים. "מה שבטוח זה שעד היום הסתפקו באזהרות ועונשים על תנאי, שמעולם לא הופעלו. אם הוועדה החליטה שנמאס לה, אז זו החלטה שלה".

לאחר מכן, נטען באוזני מזרחי כי גם אוהדי מכבי ת"א השמיעו קריאות גזעניות במהלך גמר גביע המדינה. "אני לא יודע אם יש ראייה שהיו שם קריאות כאלה, אבל אם היו, אני מגנה אותן לחלוטין", קבע היו"ר המיתולוגי. "הוועדה פועלת על סמך דוחות שופטים ומשקיפים וברור שהדין צריך להיות שווה בין הקבוצות".

לסיום, נגע מזרחי גם בזווית האישית של: "נתתי מהחיים שלי 46 שנים לכדורסל. הנכדים שלי במשחק, ואחרי שהן רואים מה עשיתי למען הכדורסל, ואז הם שומעים שקוראים לסבא שלהם להתאבד. קשה מאוד לבנות מנגנוני הגנה נגד זה, למרות שעד היום הצלחתי עם הרבה מאוד כח ואיפוק. מקווה שהקריאות תיפסקנה ושאני אדע להמשיך להבליג".

לאחר מכן, הגיע תורו של רמי כהן לדבר: "אנחנו לא מרגישים ששמעון מזרחי מעל החוק, אלה עובדות. בגמר הגביע, שמעו שאוהדי מכבי מקללים ועובדה שאף אחד לא עומד לדין, אז אני לא קונה את ההיתממות. רק השבוע פורסם שיש משקיף שנאשם שקיבל כרטיסים למשחקי מכבי ביורוליג. המערכת רקובה, יו"ר קבוצה לא יכול להיות בכיר באיגוד".

"מכבי מפעילה נגד השיר הזה מערכת של דה לגיטימציה", אמר כהן בנוגע ל'שמעון מזרחי תתאבד', והמשיך בקו התוקפני: "המשקיף נכנס למשחק ומחכה לשמוע את השיר הזה. העונש? בוודאי שאני כועס, זה יותר חמור מקנס".

מזרחי הגיב לדברי כהן: "דבר אחד לא שמעתי מאדון רמי כהן - שהוא מגנה את הקריאות האלה. כבר אמרתי פעם אחת לו שיידע להשתחרר מהתפקיד שלו כיו"ר ובמעמד שלו כאוהד. בסופו של יום, אם הוא לא יתנער מכך, זה גם יפגע בו. יום אחד האוהדים לא יאהבו את מה שהוא עושה, אז יכוונו הקריאות גם אליו".