הליגה בישראל במקום ה-13 בטיבה מחוץ ל-NBA

דירוג ESPN: היורוליג בפסגה, הליגה הסינית רק במקום ה-14

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.12.17 - 18:21
תחילת כתבה

ב-ESPN בחרו להתייחס לליגות מחוץ לארה"ב והיום (חמישי) פרסמו את דירוג הליגות הטובות בעולם מלבד ה-NBA. בין 14 המדורגות הייתה גם ישראל, שהגיעה למקום ה-13 והמכובד, פחות מסיבות של כדורסל.

מי שהגיע למקום הראשון, באופן לא מפתיע, הוא היורוליג. המפעל הבכיר של אירופה מוציא דרך קבע שחקנים ל-NBA ובכתבה גם דיברו על המשכורות: "היורוליג שומר על יציבות מכל הבחינות, שבערך 100 שחקנים במפעל מרוויחים יותר כסף מ-100 המשתכרים הנמוכים ב-NBA". בכתבה עצמה גם בחרו לציין את לוקה דונצ'יץ' ככוכב העולה של הליגה הטובה בעולם וכי הוא צפוי להיבחר בדראפט הקרוב בחמישייה הראשונה.

אל המקום השני הגיע היורוקאפ. "קבוצות המפעל הן כמעט הכי טובות באירופה. קבוצות רבות מחזיקות תקציבים של מיליוני דולרים ולעיתים רבות עוברות בין היורוליג ליורוקאפ". אל המקום השלישי והמכובד הגיעה ליגה מקומית, הליגה הספרדית. "בשנים האחרונות סבלה מחוסר יציבות כלכלית וכבר לא חזקה כמו שהייתה לפני עשור. יחד עם זאת, הליגה הספרדית עדיין נחשבת לליגה המקומית עם הכדורסל הכי טוב באירופה".

כאמור, הליגה הישראלית הגיעה למקום ה-13 והמכובד ברשימה. "בזמן שהכסף יחסית נמוך, מלבד אצל מכבי ת"א והפועל ירושלים, אין ליגה אחרת בעולם שיכולה לכנס כל כך הרבה שחקנים במשכורת נמוכה משווי השוק שלהם", נכתב, "הסיבה היא בגלל שישראל היא מקום נחשק לגור בו בשביל אמריקאים ושחקנים זרים אחרים. הכסף תמיד משולם בזמן, מתייחסים לשחקנים בצורה טובה (המועדון והקהל) ואיכות החיים ברמה גבוהה".

הרשימה המלאה:
1. יורוליג
2. יורוקאפ
3. הליגה הספרדית
4. הליגה הטורקית
5. ליגת ה-VTB
6. הליגה האיטלקית
7. הליגה הצרפתית
8. הליגה היוונית
9. הליגה הגרמנית
10. ליגת האלופות של FIBA
11. הליגה האדריאטית
12. הליגה האוסטרלית
13. הליגה הישראלית
14. הליגה הסינית

הדפס