"בעיה שספאחיה לא עומד לדין. הנחיות שונו"

יו"ר איגוד השופטים על אירועי הגביע: לא דומה למקרה מקניל

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.02.18 - 10:07
תחילת כתבה

לאחר שהוחלט שלא להעמיד לדין את נבן ספאחיה, שהתעצבן וקילל את השופטים במהלך חצי גמר גביע המדינה, עלה לראיון ב"בוקר ספורט" יו"ר איגוד השופטים, גוני צחר. על פי היו"ר, קיימת בעיה בכך שהאירוע לא צוין בדוח המשחק על ידי השופטים (ובגללו לא ניתן להעמיד לדין את מאמן מכבי ת"א) ומעתה צפויה לעבור הנחיה לפי הם יהיו חייבים לכתוב אירועים חריגים שכאלו.

"השופטים פעלו על פי החוקה והרחיקו את ספאחיה לאחר שהוא חרג מההתנהלות. הם הזהירו אותו ולבסוף הוא הורחק. מתחילת המשחק הוא כבר היה על "אש קטנה", אמר צחר. "על פי הדוח אנחנו בוחרים אם להעמיד לדין. בדוח לא ציינו את הנושא הזה ופה יש לנו בעיה, כי זה לא נראה טוב".

"אנחנו דנו בנושא בעקבות המקרה ומעכשיו אנחנו משנים את ההנחיה. החל ממחזור הליגה הקרוב יצטרכו השופטים לציין את כל האירועים החריגים שקרו במשחק, כולל הרחקות כמו זו". על אי העמדתו לדין אמר: "זה שספאחיה לא עומד לדין, זה מראה שיש פה בעיה. כפי שאמרתי, בעקבות המקרה דנו בנושא וראינו שיש בעיה".

צחר נשאל מדוע העמידו את ג'רל מקניל מהפועל ת"א לדין אחרי שהתפרץ לעבר השופטים, וענה: "זה לא דומה למקרה של שחקן הפועל ת"א. זה שונה לגמרי, שם הייתה התפרצות לעבר השופטים במטרה להכות אותם. פה זה היה כעס".

הדפס