"אפשר לכתוב ספר על הסיפור שלי ושל מכבי"

שחקן ראשל"צ, לנגפורד, אחרי ההפסד לצהובים: "עברתי הלאה"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  15.05.18 - 07:15
תחילת כתבה

זה לא שלמישהו היה ספק, אבל גם אתמול (ראשון) אפשר היה להיווכח שוב עד כמה גדול הפספוס של מכבי ראשון לציון בעונה הזו. ההפסד 84:73 למכבי תל אביב קבע באופן כמעט סופי שאת הפלייאוף של עונת 2017/18 היא תיאלץ לראות מהבית. אלא אם היא תנצח פעמיים (את הפועל ירושלים בחוץ ואת מכבי אשדוד), נס ציונה תפסיד פעמיים והרצליה תפסיד פעם אחת לפחות.

פעם נוספת, הכתומים עלו ליתרון דו ספרתי בשלב מוקדם, אבל לא ידעו לשמור עליו, גם לנוכח הסגל הקצר. דרו קרופרד שיחק את כל 40 הדקות, אבי בן שימול 38, קית' לנגפורד 36 ומרפי הולוואי 30. "יש בעיה עם העייפות, אנחנו שוברים על זה את הראש יום ולילה", הודה צביקה שרף. "זה קשה פי כמה כשיש לנו שני משחקים בשבוע, אבל זה המצב, אני לא מקטר".

כשלנגפורד הגיע, לפני כחודש וחצי, נדמה היה שראשון יכולה עוד יכולה להוציא משהו מהעונה הזו. אבל גם הוא, כמו הקבוצה כולה, לא עומד בציפיות, ובמועדון יש אכזבה ענקית מהתוצאות, במיוחד מאז שהכוכב הצטרף: שלושה ניצחונות בלבד מתוך עשרה משחקים. לנגפורד אמנם קולע 19.5 נקודות למשחק, אבל השורה הסטטיסטית שלו אתמול אולי סיכמה באופן מיטבי את הקדנציה שלו עד כה: 19 נקודות, אבל רק ב-5 מ-15 משדה (1 מ-7 לשלוש) ו-0 עגול בטור האסיסטים.

"כולם חושבים ש-'הנה, קית' פה, אז דברים ישתנו', אבל זה לא עובד ככה", העיד לנגפורד על עצמו. "זה קשה, כשקבוצה מחליפה שחקנים ומאמן דברים לא תמיד מסתדרים. אנשים כל הזמן משווים אותנו למה שהיה פה לפני שנתיים, כשראשון לציון זכתה באליפות, אבל הסיטואציה שונה. לא תמיד הכל עובד כמו שרוצים". גם עבור האמריקאי בן ה-34, העובדה שראשון לציון ככל הנראה לא תעפיל לפלייאוף, זו אכזבה גדולה: "יהיה קשה להתאושש מההפסד הזה, כי המצב בטבלה לא לטובתנו. אבל נשארו עוד שני משחקים והמסר שלי לשחקנים הוא לשלוט במה שאתה יכול. עדיין יש לנו סיכוי".

וכן, המשחק אתמול היה מיוחד עבור לנגפורד, כי זו מכבי ת"א. זו שניסתה להחזיר אותו יותר מפעם אחת, ואיכשהו, זה כל פעם התפספס. מהקבוצה שבה הוא שיחק, לפני שש שנים, נותר שריד אחד, טל בורשטיין, וגם הוא היום כבר בחליפה ולא בגופיית משחק. ולמרות שהוא קיבל אהבה מאנשי המועדון הצהוב, היתה לו אתמול מוטיבציה מיוחדת. "הסיפור שלי ושל מכבי, יום אחד יהיה אפשר לכתוב עליו ספר", הוא אמר. "אבל היום כבר עברתי הלאה, אני במקום אחר".

הדפס