מסתמן: קבוצות ירשמו עד 6 זרים בסגל

הבנות בין ארגון השחקנים למנהלת. ועדה מיוחדת תקבע מי ראוי להיות מוכר כ"מתאזרח"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  15.05.18 - 19:46
תחילת כתבה

נציגי ארגון השחקנים וראשי מנהלת הליגה נפגשו היום (שלישי) ועל פי המסתמן הצליחו להגיע לפשרה לקראת השנים הקרובות בליגת העל בכדורסל. שני הצדדים קבעו ביניהם בפגישה כי בעונה הבאה החוק הרוסי יימשך, כשקבוצות יוכלו לרשום עד שישה זרים.

איך זה יעבוד? מסתמן כי בעונה הקרובה קבוצה שתרשום ארבעה זרים תקבל פיצוי כספי מהמנהלת, בעוד קבוצה שתרשום חמישה זרים לא תקבל שום פיצוי וקבוצה שתרשום שישה זרים, מה שצפויות לעשות מכבי ת"א והפועל ירושלים, תשלם פיצוי כספי למנהלת שהוא מעין "קנס".

בעונה שלאחר מכן, לקבוצות תהיה אפשרות לבחור בשיטת החוק הרוסי, או להעדיף את המתווה החדש שהוצע, לפיו לכל קבוצה יהיו ארבעה זרים ושמונה ישראלים.

חוץ מזה, מצד ארגון השחקנים היה רצון גדול שגם המתאזרחים, שלא שיחקו בנבחרת, ייחשבו לזרים. בפגישה הערב נקבע כי תקום ועדה שתבחן מי מהשחקנים יוכרו כמתאזרחים ומי לא. למשל, הוועדה תצטרך להכריע בנוגע לשחקנים כמו טוני יאנגר, ווילי וורקמן וג'ון דיברתולומאו. הוועדה תבחן כל שחקן בנפרד, כשהמטרה היא לא לפגוע במתאזרחים הקיימים, אלא לנסות למגר את התופעה מעתה והלאה.

מחר, שחקני הליגה יתכנסו יחד עם נציגי ארגון השחקנים וישמעו מהיו"ר, ניר אלון, על מתווה ההסכם ולאחר מכן יוחלט האם לאשר אותו. פגישה נוספת ומכרעת בין הצדדים צפויה ביום חמישי.

הדפס