מכבי חיפה הגיעה למיאמי ללא רומן סורקין

השחקן שב לארץ בגלל בעיית ויזה. יצטרף חזרה לסגל לפני סקרמנטו והקליפרס?

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  29.09.18 - 15:25

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

מכבי חיפה נחתה הלילה (בין שישי לשבת) במיאמי לקראת פתיחת המסע מסורתי, אבל לא עשתה זרת בסגל מלא: רומן סורקין עושה את דרכו חזרה ארצה מארה"ב עקב בעיית ויזה.

השחקן, אשר מחזיק בויזת סטודנט בתוקף, לא הורשה להיכנס - כל זאת, למרות אישור היציאה מהארץ שקיבל מהצבא. מכבי חיפה, בשיתוף כל הגורמים הרלוונטים כבר פועלים על מנת להסדיר את עניין הויזה על מנת שהשחקן יוכל לחזור ולהצטרף אל קבוצתו לקראת צמד המשחקים נגד סקרמנטו קינגס ולוס אנג'לס קליפרס.

מקור הבעיה היא ברשויות האמריקאיות. לסורקין, כאמור, היתה ויזת סטודנט כל זמן שלמד בקולג׳, שתוקפה אמור היה לפוג בעוד כשנה. אלא שעל פי החוק בארה״ב, במידה שאותו סטודנט עוזב את המדינה, ניתן לבטל את הויזה שלו ללא כל הודעה. זה בדיוק מה שקרה עם סורקין, שהגיע לארה״ב ללא הידיעה כי הויזה שלו בוטלה.

כמדי שנה, הסגל החיפאי יקבל מספר שחקני ״חיזוק״ מעניינים במיוחד: הראשון הוא הפאוור פורוורד דונטה גרין (30), ששיחק בעבר בסקרמנטו ויפגוש אותה שוב. השני הוא ג'וש צ'ילדרס, לו בקריירה ענפה ב-NBA. השלישי הוא הסנטר היהודי-ארגנטינאי אריאל אסלבה, ששיחק בעברו בבאסקוניה הספרדית. בשנה שעברה, היו אלה ג׳וש סמית׳ וסמארדו סמואלס שלבשו את המדים הירוקים.

המשחק מול סקרמנטו ייערך בגולדן וואן סנטר ביום שני, ה-8/10 בשעה 19:00 שעון מקומי (שלישי, 9/10 בשעה 05:00 שעון ישראל) והמשחק השני יערך מול לוס אנג'לס קליפרס בסטייפלס סנטר ביום חמישי, ה-11/10 בשעה 19:30 זמן מקומי (שישי, ה-12/10 בשעה 05:30 שעון ישראל).