טיוס: קרדיט לספרופולוס, מאמן של ניצחונות

ה-MVP של ינואר ביורוליג: "חודש שהיווה תפנית עבורנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.01.19 - 18:21
תחילת כתבה

מכבי תל אביב תסכם מחר (חמישי) את חודש ינואר בגזרה האירופית, כשתפגוש את באסקוניה לאחד המשחקים החשובים ביותר שלה העונה, אבל כך או כך יאניס ספרופולוס יכול להיות מרוצה מהכדורסל שקבוצתו הציגה בחודש האחרון והחותמת על כך היא בחירתו של אלכס טיוס למצטיין החודש. לכבוד הבחירה, הסנטר העניק ראיון לאתר היורוליג.

"זו בחירה משמעותית בשבילי, בעיקר בגלל הניצחונות", הודה טיוס, שנבחר בפעם השנייה בקריירה. "עברנו דרך משמעותית מתחילת העונה, הן מבחינה התקפית והן מבחינה הגנתית, והדרך שלנו היא זו שעזרה לי לזכות בפרס. אין ספק שחודש ינואר היה לתפנית בעונה שלנו, אבל זו עונה ארוכה והכל יכול לקרות, אנחנו צריכים לשמור על הבית. צסק"א? היה משחק משוגע, יצאנו כמו מלוע של תותח. הרגשנו שאנחנו יכולים להתמודד מול כל אחד, כולם היו בשיאם. זה היה צעד גדול עבורינו".

"מגיע לספורופולוס הרבה קרדיט", הוסיף הסנטר הצהוב. "הוא מצליח להוציא מאיתנו את מיטב הכישרון ולנצל זאת כדי להגיע לניצחונות ולכדורסל איכותי. הוא עושה עבודה נהדרת מאז נכנס לתפקיד, האסטרטגיה שלו בנויה לניצחונות. אני חושב שעוד נשתפר תחתיו ומקווה שהוא יביא אותנו לפלייאוף ולפיינל פור. אנחנו מדברים הרבה על המשחק באירופה ובמה הוא שונה, אנחנו מנסים לעשות כמה שפחות טעויות ולהיות יותר יעלים. יש הרבה הסחות דעת אבל אנחנו נשארים מרוכזים ועושים הכל כדי לעזור לקבוצה לנצח".

על היותו החוסם השלישי בטיבו בכל זמני היורוליג הוסיף: "אני זוכר את היום בו התחלתי לשחק עם הנבחרת באירופה וידעתי שאני רוצה להיות אחד השחקנים הטובים ביבשת. ועכשיו הצלחתי לצבור סטטיסטיקה שתשאיר אותי בספרי השיאים וגם זכיתי באליפות אירופה. את הקבוצה ההיא תמיד יזכרו ועכשיו המטרה העיקרית שלי היא להגיע למקום הראשון בדירוג מבחינה אישית".

הדפס