ראש בראש: המחלוקת בהרצליה במינוי שיבק

אקוניס התנגד, משפחת רקנאטי לקחה את המושכות. הסיפור שקרה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  31.01.19 - 14:33
תחילת כתבה

בני הרצליה עוברת עונה לא טובה - מספיק מבט חטוף בטבלה כדי לראות זאת. אבל מעבר למספרים היבשים, התחוללה בימים האחרונים דרמה גדולה מאחורי הקלעים במועדון, בין הבעלים לני וטל רקנאטי לאלדד אקוניס, בכל הנוגע לעמדת המאמן.

כדי להבין את הסיפור במלואו, קצת רקע: אקוניס הוא היו״ר/מנהל מקצועי ועל פיו יישק דבר, בטח בכל הנוגע להחלטות בנוגע לצוות האימון וסגל השחקנים. אנשי משפחת רקנאטי כמעט ולא מתערבים בחלק המקצועי.

נחזור לעונה הקודמת. אריק שיבק הגיע כדי להציל את בני הרצליה מירידה (נשמע מוכר?) וגם עמד במשימה, כשלקח קבוצה מפורקת (שגם על בנייתה היה אחראי אקוניס) והשאיר אותה בליגה. אלא שלמרות ההצלחה, הצדדים החליטו שלא להמשיך בהתקשרות, בעיקר לאור העובדה שהיחסים בין המאמן לאקוניס לא היו טובים והרצליה בנתה בקיץ מחדש.

אקוניס היה המחליט הבלעדי בבחירת המאמן, גאשפר פוטוצ׳ניק, ובקביעת הסגל. הוא קיבל יד חופשית בהכל, גם בהחלטה לשחק עונה נוספת עם חמישה זרים ולוותר על מענק מנהלת הליגה. אלא שהקבוצה ערמה הפסד אחר הפסד ולא היה מנוס מלבצע שינוי בעמדת המאמן, למרות שאקוניס דווקא האמין בפוטוצ'ניק. שמו של שיבק עלה שוב, אבל אקוניס לא היה מעוניין. זמן קצר לאחר פיטוריו של פוטוצ׳ניק הוא סיכם עם עופר ברקוביץ׳ על חוזה עד לסיום העונה, כאשר גם הפעם - אקוניס היה האיש שעמד מאחורי ההחלטה.

אבל גם ברקוביץ׳ לא הביא את השינוי המיוחל. בשני משחקיו, הרצליה הובסה בהפרשים דו ספרתיים מול אילת ובאר שבע - כשהיא ממזערת נזקים בעיקר בגארבג׳ טיים. כאן, באופן הרבה פחות שכיח, התערבה משפחת רקנאטי בחלק המקצועי.

לני וטל היו אלו שעמדו מאחורי ההחלטה לפטר את ברקוביץ׳, כשאקוניס דווקא רצה לתת צ'אנס נוסף למאמן שהוחתם רק שבועיים לפני כן. בהודעה שהוציאה הרצליה נטען כי ברקוביץ׳ דרש חיזוק, מה שנכון, אבל בסופו של דבר - ההחלטה על סיום תפקידו הגיעה מכיוון רקנאטי.

לאחר הפרידה מברקוביץ׳ שוב עלתה אופציית שיבק, כשמעבר לרקנאטי, יתר הגורמים בהנהלה תמכו בהחזרת המאמן מהעונה שעברה. הוא המאמן הבכיר ביותר שפנוי בשוק, מכיר את המערכת וגם מסתדר עם ג׳ף אדריאן - שעד כה העונה נראה כמו הצל של הסנטר האימתני שהיה פה בשנים האחרונות. אקוניס נותר איתן בדעתו נגד המינוי וגם אמר זאת לאנשי ההנהלה, אבל הבין שברגע שהבעלים מתערבים בעניינים המקצועיים - וזה לא קורה הרבה - הוא צריך ליישר קו.

כרגע שיבק הוא שוב מאמן בני הרצליה - והוא חזר בדלת הקדמית עם חוזה לעונה וחצי - ואפשר רק לשער מהי דעתו של אקוניס על הסעיף הזה. העניין הוא, שמעבר לכל מאבקי האגו, העונה המשימה של שיבק נראית קשה לא פחות מהעונה שעברה.

הדפס