דני פרנקו: "לא נרים ידיים, נשחק חזק"

מאמן הפועל ת"א מאמין. דגלאס: "קשה לעצור את ווילבקין"

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.05.19 - 23:07
תחילת כתבה

אחרי שהמשחק האחרון בדרייב אין הסתיים בצורה כואבת בהארכה, ולאחר שהפסידו במשחק הראשון בסדרת רבע הגמר, הפועל תל אביב קיוותה היום (שני) לנצח בבית את היריבה העירונית, מכבי תל אביב, ולהשוות את הסדרה, אך רצונות לחוד ומציאות לחוד. המשחק אמנם היה צמוד ברוב שלביו, בניגוד למשחק 1, אך בדקות הסיום הצהובים הדליקו את המבער, פתחו יתרון דו-ספרתי ועלו ל-0:2 בסדרה. כעת, האדומים יהיו חייבים לנצח במשחק השלישי ביד אליהו, שייערך ביום חמישי הקרוב, על מנת לשמור על הסדרה בחיים.

מאמן האדומים, דני פרנקו, הסביר לאחר המשחק למה הקבוצה שלו נעלמה ברבע האחרון: "העומק של מכבי הכריע אותנו. כל מי שבא שם מהספסל נתן תפוקה משמעותית, זה היה רבע אחרון, היינו עייפים, והטעויות שלנו הכריעו. אני לא בא בטענות לאף אחד היום, לא לאלו שהיו יותר טובים ולא לאלו שהיו פחות טובים. כולם נתנו את כל מה שיכלו. היינו בהרבה מאוד דקות במשחק, וחבל שלא ניצחנו. צריך לתת למכבי קרדיט, שיחקנו מול קבוצה טובה ונתנו מולה את כל מה שאנחנו יכולים היום".

על התפוקה המועטה שקיבל משחקני הספסל שלו, אמר המאמן: "אני לא רוצה לבוא בטענות לאף אחד. הדבר היחיד שאני לוקח בסוף המשחק עם עצמי זה לתת לים מדר את ה-3 דקות האחרונות. הילד הזה היום היה יוצא מהכלל טוב, הייתי מאוד גאה לראות אותו. הוא היה יותר טוב פה מאשר בנוער. הורדנו אותו כי חשבנו ללכת עם עוד קלע במאני טיים, ולשים את שולר יחד עם סטו וג'רל, אך בסוף זה לא עבד".

על המשחק השלישי, אמר פרנקו: "יש לנו עוד משחק, ואנחנו בשום פנים ואופן לא נרים ידיים. נשחק אותו הכי חזק שאנחנו יכולים".

סטו דאגלס, שהיה הטוב בשחקני הפועל במשחק עם 16 נקודות (4/5 לשלוש), הסביר את הסיבה להפסד: "התרשלנו מעט בהגנה ואני חושב שוויתרנו על מבטים טובים ל-3, בדיוק כמו במשחק 1". על ווילבקין, שבלט אצל הצהובים עם 19 נקודות, אמר הגארד: "סקוטי חמקמק וקשה לעצור אותו. הוא היה טוב מאוד הערב".

בנוגע לתצוגה הטובה שלו, אמר דאגלס: "קיבלתי זריקות טובות, כי הנענו טוב את הכדור. במשחק הקודם עמדנו שם ולא עשינו שום דבר מאחור. היום ידענו שאנחנו צריכים יותר הזדמנויות ל-3 ואני חושב שהשגנו את זה".

לשאלה איך יעלו למשחק הבא (שיכול לסיים את עונתה של הפועל) ענה האמריקאי: "כל משחק הוא שונה, התשובה לשאלה יכולה להשתנות בכל משחק, אך נצטרך להיות בפוקוס 40 דקות".