מהסטייפלס לבית מכבי. "זו חוויה לשחק לצד לברון"

ג'ונתן וויליאמס קלע 6.5 נק' במדי הלייקרס בעונה שעברה, אך לא מצא את מקומו ב-NBA. בראיון ראשון מאז המעבר לראשל"צ הוא אומר: "רוצה לזכות בכמה שיותר תארים פה"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  06.08.19 - 18:30
תחילת כתבה

הרבה מאוד שחקנים חדשים סיכמו הקיץ על הגעתם לישראל בעונה הבאה, אבל אחד השמות המעניינים והמפתיעים יותר הוא זה של ג'ונתן וויליאמס - עד לא מזמן בלוס אנג'לס לייקרס, וב-2019/20 בכתום של מכבי ראשון לציון. "לצערי לא קיבלתי חוזה חדש ב-NBA, אז לצאת לשחק בחו"ל זו היתה האפשרות הטובה ביותר בשבילי", הוא אומר בראיון ראשון לערוץ הספורט.

התאכזבת שלא קיבלת הקיץ חוזה ב-NBA?
"כן, בוודאי. אפשר לומר שזה מאכזב כי אני מרגיש שאני יכול לשחק שם כי היתה לי תקופה טובה בלייקרס, אבל כל דבר בזמנו. אם עכשיו זה לא הזמן, אז בעתיד אני מקווה שאחזור לשם".

וויליאמס סגר באופן עקרוני את תנאיו בראשון לציון לפני מספר שבועות, אבל החתימה הפכה לרשית לאחר שסעיף היציאה ל-NBA שהיה בחוזהו פג. "כמו שאמרתי, אני רוצה לחזור לשם, אבל כרגע לא מסתכל יותר מדי רחוק", הוא אומר. "כרגע אני רוצה לנצח ולזכות בכמה שיותר תארים. אני מתרכז בלעשות את זה קודם כל".

כמה אתה מוכן לשינוי בין סגנון הכדורסל באירופה לסגנון האמריקאי?
"אני יודע שזה הולך להיות שונה מאוד, אבל אני סומך על עצמי שאצליח להתרגל לזה כמה שיותר מהר. שמעתי שלפחות בסגנון החיים, ישראל מזכירה את ארצות הברית בהרבה תחומים כך שזה יעזור להתאקלם".

קיבלת איזשהן עצות משחקנים ששיחקו באירופה?
"אנשים דיברו איתי, אבל אני כזה שרוצה לעשות את הכל בעצמי וללמוד מהניסיון. לכן אני מעדיף לא לקבל עצות ולבוא עם דף חלק. ברור לי שזו תהיה שונה ואני אצטרך להסתגל".

בעונה שעברה, כאמור, וויליאמס רשם 24 הופעות במדי הלייקרס, בהן קלע 6.5 נקודות בממוצע, אבל בסופו של דבר נשלח לקבוצת ליגת הפיתוח של המועדון. "אני לא יודע למה לא המשיכו איתי, הארגון הוא זה שצריך לענות על זה, אבל הבנתי שאני חייב להשתפר", הוא אומר בכנות.

לשחק בלייקרס זו בוודאי שורה טובה לקורות החיים, על אחת כמה וכמה כשאתה זוכה לחלוק חדר הלבשה עם אחד, לברון ג'יימס שמו. "הוא ממש דומיננטי, בדיוק כמו שזה נראה", מעיד הפורוורד בן ה-24. "התשוקה שלו למשחק בלתי נגמרת. אתה מרגיש שלא משנה איפה הוא נמצא, הוא רוצה להיות השחקן הכי טוב".

איך הוא עזר לך כשחקן צעיר שרק הגיע לליגה?
"יש לו IQ כדורסל מאוד גבוה, הוא כמו עוד מאמן. כשחקן צעיר אתה צריך עזרה, והוא תמיד עוזר. זו חוויה לשחק לצידו".

יש לך דוגמאות?
"ברמת המשחק, אפשר רק ללמוד ממנו, בעיקר בכל מה שנוגע לפיק-אנד-רול. הוא מוסר מצוין, הוא מכווין אותך לאן לנוע ואיך צריך לחשוב".

לראשון לציון, וויליאמס מגיע כזר הרביעי - על המשבצת שפינה דיימון סימפסון, לצידו של דריל מונרו. "אני מוכן במאה אחוז למעבר הזה", הוא מספר. "אני אעשה את ההתאמות שלי ואנסה לשפר את המשחק בכל יום".

איזה שחקן ראשון מקבלת מקבלת? למה צריך לצפות ממך?
"אני שחקן שמביא הרבה אנרגיה, בשני הצדדים של הפרקט. אני אוהב לחסום ולשנות זריקות, כשבצד השני אני אוהב לשחק קרוב לטבעות ולשלוט מתחת לסלים".

נשמע ממך התחייבות על תואר כלשהו?
"אני לא אוהב לנבא מה הולך לקרות, אני מנסה כל הזמן לשלוט במה שאני יכול. אני אביא את האנרגיה ואת מה שאני יודע לעשות, ויהיה בסדר".