"אם נרד ליגה אתם תיקברו, תמותו מרעב"

איזיקוביץ', יו"ר טוברוק, פיטר את המאמן והטיח בשחקנים: "לא תשוחררו"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  22.04.16 - 15:56
איזיקוביץ'. איבד כל רסן
איזיקוביץ'. איבד כל רסן
תחילת כתבה

אריק איזיקוביץ' השביח לא מעט שחקנים בבית"ר טוברוק שאחר כך עשו את הקפיצה לקבוצות בכירות בליגת העל. חלקם אף הגיע לנבחרת ישראל וגם היום מחלקת הנוער של המועדון שולחת לא מעט שחקנים לנבחרות הצעירות, אבל כנראה שהחשש שקבוצת הנוער של המועדון תרד ליגה, גרם לאיזיקוביץ' לסחרור, אחרת אי אפשר להבין את הדברים הבוטים שאמר לשחקנים באסיפה אתמול.

אחרי ההפסד להפועל ב"ש באמצע השבוע, שהוביל את טוברוק מרחק נקודה אחת מהליגה למבחנים, החליט איזיקוביץ' לפטר את המאמן גיל פישל ולכנס אסיפה קשה. מעדויות שהגיעו לאתר ערוץ הספורט מצד שחקנים בקבוצה עולה כי איזיקוביץ' איים: "אם נרד ליגה אף אחד מכם לא ישוחרר. אתם תהיו מחוקים, לא תצליחו בשום מקום, אף אחד לא ייגע בכם. אתם תיקברו, תמותו מרעב כי במקום שתצליחו ותבנו בתים ותצליחו כמו ארבייטמן וגולסה אתם תצטרכו לחפש מקצוע אחר".

איזיקוביץ', שמינה בינתיים את המאמן יוסי בן שטרית, ניסה להסביר: "ביל שאנקלי, המנג'ר האגדי של ליברפול, אמר 'יש אנשים שחושבים שכדורגל זה עניין של חיים ומוות. אני מאוכזב מהגישה הזו, אני יכול להבטיח לך שזה הרבה הרבה יותר מזה'. אז אם ביל שאנקלי אומר את זה, קטונתי. הייתי בסערת רגשות כי לראשונה מזה 20 שנה פיטרתי מאמן נוער, והכי כאב לי שזה היה בערב החג. זה הוציא אותי מהאיפוס הדבר הזה. תבין, מכרתי שחקנים שהיו בנוער כדי לתת אפשרות לאחרים. פיניתי להם את הבמה ולכן אני מודאג. אסור לי לרדת ליגה. אני משקיע כל כך הרבה, אני מוציא בכל שבוע 3,000 שקלים על ארוחות לכל הילדים האלה. אני מדבר איתם, יושב איתם, דואג להם להכל".

"כשמישהו יורד עם טוברוק לליגה שנייה, זה סימן שהוא לא טוב", הוסיף יו"ר המועדון, "אמרתי לשחקנים שהמשחקים עד סוף העונה זה חיים ומוות. אני לא חייב לשחרר אף אחד כי יש ועדה למעמד השחקן והיא זו שתחליט אם לשחררו או לא במידה והשחקן ירצה לעזוב. הם הורגים לי את הקבוצה, הם אדישים. הם לא מבינים שמייצגים מועדון שקוראים לו בית"ר טוברוק. כשאמרתי להם תמותו לא התכוונתי מבחינת מוות, אלא רציתי להסביר להם שאם יצליחו הם יכולים להצליח כמו ארבייטמנים או גולסה כאלה שהסתדרו בחיים ואם לא יתאמצו ויבינו, אז יבוא דור אחר והם לא יהיו רלוונטיים. אם הם ירדו ליגה הם יהיו בבעיה. מי שנופל ליגה בנוער לא יוכל להגיע לליגת העל".