האהובים הצעירים

10,124 מלאי תקווה הגיעו למשחק של מכבי חיפה מול דורטמונד באמונה שמהנוער יצמח הבסיס של הקבוצה הבוגרת לעתיד. בכרמל חולמים לחזור לימי העבר ולהחיות את מורשת שחקני הבית המפוארת. על שאיפת הירוקים להפוך לתמונת הראי של מועדון הפאר הגרמני

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  11.02.17 - 08:51
תחילת כתבה

10,124 מאמינים הגיעו ביום שלישי לאצטדיון סמי עופר. 10,124 אנשים שמאמינים שעל בסיסה של קבוצת הנוער הנוכחית, תצמח גם מכבי חיפה הגדולה הבאה. כל אותם אוהדים בירוק, שמאסו ברכבות הזרים, בשחקני רכש כושלים, שמתגעגעים לימים בהם הקבוצה נשענה על מחלקת הנוער המפוארת.

זה היה סמלי במיוחד שקבוצת הנוער של חיפה, שזכתה בחמש משמונה האליפויות האחרונות ונכנעה ביום שלישי 1:0 לבורוסיה דורטמונד בשלב הפלייאוף של ליגת האלופות. המועדון הגרמני חרט על דגלו טיפוח של שחקנים צעירים, שאקדמיית הנוער שלו גידלה, בין היתר, את כובש שער הניצחון בגביע העולם, מריו גצה, ואת כובש השער המיתולוגי לזכות דורטמונד בגמר ליגת האלופות ב-1997, לארס ריקן, שעובד היום במחלקת הנוער: "זו הפילוסופיה שלנו, אנחנו רוצים לייצר את הגיבור הבא או את הסופרסטאר הבא". בכרמל השאיפה היא להיות תמונת המראה הישראלית של דורטמונד.

צפו בתקציר ההפסד של מכבי חיפה לדורטמונד >>>

קבוצת הנוער היא התשתית עליה בנוי העתיד בכרמל, ולא רק מבחינה מקצועית. כל מועדון כדורגל הוא קודם כל המורשת שלו. ואת המורשת המפוארת של מכבי חיפה כתבו שחקנים שגדלו לתוך, ובתוך המדים הירוקים, שחלמו תמיד להיות חלק ממכבי חיפה, והפכו אותה למה שהיא היום.

המטרה העליונה, מן הסתם, היא לשלב בצורה חלקה את שחקני הבית, בתוך סיר הלחץ של הבוגרים. בסיגנל אידונה פארק, כריסטיאן פוליסיץ' ופליקס פסלאק אמנם עדיין בני 18, אבל לא שיחקו בסמי עופר. הם כבר מזמן חלק לגיטימי בסגל עמוס הכוכבים של תומאס טוכל.

כל אחד מ-10,124 האוהדים יודע שבסופו של יום, גם המשחק הזה היה בסך הכל הכנה לדבר האמיתי. הסטטיסטיקה מלמדת שרוב השחקנים לא ישרדו את המעבר מהנוער לבוגרים, אבל לאלו שכן יחצבו את דרכם הלאה, תמתין משימה קשה בהרבה, אפילו מלנצח את דורטמונד – לסחוף אחריהם את מכבי חיפה בשנים הבאות.

הדפס