ברוך הורחק מ-2 משחקים: "האלימות ניצחה"

למרות שנזרק עליו בקבוק בסכנין, מאמן הנוער של ר"ג נענש. הקבוצה מהמגזר ספגה שני רדיוסים

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  19.12.18 - 22:48
תחילת כתבה

קבוצת הנוער של הפועל רמת גן התארחה ביום שבת האחרון בסכנין, אבל המשחק הפך להיות שולי לאחר שבקבוק שהשליך אחד האוהדים המקומיים נזרק לעברו של מאמן הקבוצה האורחת, איציק ברוך, והוביל לפיצוץ המשחק.

היום העמיד בית הדין של ההתאחדות לכדורגל את בני סכנין לדין בשל המהומה. המועדון מהמגזר נענש בשני משחקי רדיוס בפועל, הפחתת שתי נקודות על תנאי לשנה וקנס של 2,000 ש"ח בעקבות האירועים.

ההפתעה הגיעה מכיוונו של ברוך, שספג בגבו בקבוק מים מלא, אבל למרות זאת נענש בהרחקה משני משחקים. המאמן פירסם פוסט כעוס בעמוד הפייסבוק שלו: "סיפור עצוב, אבל אמיתי. אחרי אירוע שכזה אין טעם להמשיך לשחק כדורגל. היום בבית הדין של הכדורגל הגיע הכדורגל כנראה לשיאו בכך שנפסק לי עונש של הרחקה משני משחקים (על קללה לעבר אוהד, טעיתי והתנצלתי על כך), קנס כספי והפסד טכני 3:0".

"מאמנים יקרים, העיקר הבריאות ואל תיקחו ללב", כתב בנוסף. "אין מי ששומר עלינו וחבל. מבחינתי היום מת הכדורגל. נתתם פרס לאלימות. המשחק הסתיים".

בבני סכנין התייחסו גם הם למקרה והוציאו הודעה רשמית: "ראשית אנחנו מגנים בחריפות את מעשיו של האוהד, אף על פי שהיא הגיעה כתגובה להתנהגות המכוערת של מאמנה של הפועל רמת גן שקילל ואיים עליו. מצופה ממאמן נוער להיות מודל לחיקוי, להתנהג באחריות ולא להיות פרובוקטור, לקחת את החוק לידיים ולפגוע בתדמית המועדון. כרגע התקבלה החלטה להזמין לאוהד משטרה ולהגיש נגדו תלונה. הוא נעצר ואף הורחק מהמגרשים עד לתום העונה ובמקביל יוטל עליו קנס כספי".

במועדון מן המגזר הוסיפו: "אנחנו נתקלים במקרים דומים בלא מעט מגרשים, אנחנו סופגים קללות וקריאות גזעניות אבל מעולם לא לקחנו את הדברים לידיים כמו שעשו בהפועל ר"ג. סרטונים שהצגנו הראו בבירור שלא הייתה אווירה אלימה, להיפך, השחקנים עזבו את האיצטדיון בחיוך וללא ליווי משטרתי וטענות ר"ג היו שקריות ובאו במטרה להפסיק את המשחק. הצוותים שלנו ספגו לא פעם ולא פעמיים קללות אבל המשכנו לשחק מתוך אמונה שספורט יכול לקרב בין הלבבות ולקדם חברה שיתופית. אנו מנצלים את ההזדמנות כדי להזמין את הפועל ר"ג למשחק ידידות הכולל ארוחה לפיוס בין הצדדים, לא ניתן לקומץ של אוהדים אלימים לנצח".

הדפס