עטר: איפה הייתי? לא כ"כ התגעגעתי לכדורגל

האזינו למנהל המקצועי בטוברוק בראיון ל"5 באוויר": "תמיד טיפחתי צעירים"

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.08.19 - 18:29
תחילת כתבה

אחרי כמעט שנתיים מחוץ לכדורגל, ראובן עטר חוזר. אקס מכבי נתניה, בית"ר ירושלים ומכבי חיפה, בין היתר, ישמש כמנהל המקצועי של בית"ר טוברוק, ובראיון לתוכנית "5 באוויר" הוא דיבר על הקאמבק, התפקיד החדש, האקסיות והמטרות לעתיד.

"מה עשיתי בשנה וחצי האחרונות? עסקים, לקחתי חופש מהכדורגל", אמר עטר, "קצת שבעתי מהאפ אנד דאון כמאמן, לא כ"כ התגעגעתי לכדורגל וזזתי הצידה. כשלקחת הפסקה, המטרה הייתה שאם אחזור זה יהיה רק לקבוצה שתיתן לי לבנות לטווח הארוך עם שקט, כמו שהיה לי במכבי נתניה. מכרנו אז שחקנים בלמעלה מ-20 מיליון שקל, טיפחנו וקידמנו צעירים. אני מכיר את העבודה הזו, תמיד טיפחתי צעירים ועכשיו אני קצת יורד לגילאים צעירים יותר".

עטר דיבר גם על יחסי הכוחות במחלקת הנוער בעיר נתניה: "אני לא נכנס לדברים האלה. מה שחשוב לי זה שכל הורה ששולח את הילד שלו, שיחשוב מה הוא רוצה - מבחינת חינוך, קידום ושיווק. להבדיל משאר הקבוצות, לטוברוק אין קבוצה בוגרת. המטרה היא לקדם את השחקנים לנוער ומשם לשווק אתם הכי טוב שיש".

עטר המשיך: "כשאימנתי בעפולה היה לי כיף ואז קרה מה שקרה, היה לחץ ואז עזבתי וחזרתי לאותו כדור שלג. היו הצעות שלא התאימו לי ו-ויתרתי עליהן. התקופה במכבי חיפה? זה היה לפני הרבה שנים, אתם יודעים כמה שערות לבנות גדלו לי מאז?".

עטר סיפר על הג'וב החדש: "אחרי ששליימה שהציע את הרעיון, חשבתי ואמרתי: 'איך לא חשבתי על זה קודם?'. אני בא למועדון מפואר עם ייצוא השחקנים הטוב ביותר בארץ, אין ספק בכלל. בשנתיים האחרונות הייתה טיפה ירידה, אבל אני מאמין שעכשיו זה יילך ויעלה. גם כשהייתי במכבי נתניה ובכל מקום שבו הייתי, מראים לך קודם כל מה הולך בנוער ואת דרך העבודה של המחלקה. הרמתי הרבה צעירים מהנוער כמו חן עזרא, אלמוג כהן והרשימה ארוכה, ככה שזה לא זר לי".

עטר הוסיף על השחקנים הצעירים בארץ: "עוצרים אותם, יש מעטים מוכשרים מאוד והמאמנים מגבילים אותם - אומרים להם: 'בלי דריבל', 'אל תעשה ככה' ו'אל תעשה ככה'. ניסו לעצור אותי כשחקן ולא נתתי לזה להפריע לי - אני אבוא מהמקום הזה להוציא מהם את הכישרון שיש בהם ולעזור להם".

מה עם יחסי הכוחות בליגת העל? "לא יצא לי לראות את בית"ר, אמר עטר, "אני רק שומע שהיא נראית טוב בהכנה. חוץ ממכבי ת"א, בית"ר טובה משאר הקבוצות". על מכבי חיפה אמר המאמן: "היא עוד לא ברמה של מכבי ת"א, אבל היא תהיה למעלה".

אז מה הציפיות לעתיד? "להצליח במה שיש פה ולהישאר פה כמה שיותר, שיהיו מרוצים ממני ואני מהם", אמר עטר.