קרויף: "זו תרופה קטנה להרגשה הרעה שלנו"

מאמן מכבי ת"א: "אם אגיב לכל דעה לא יהיה לי זמן לעבוד. אף מועדון באירופה לא שיחק יותר מב"ש ומאיתנו"

דור בלך  14.12.17 - 23:20
תחילת כתבה

אחרי חודשים אפרוריים ומאכזבים, סוף סוף קצת נחת למכבי תל אביב. הצהובים גברו הערב (חמישי) 0:1 על הפועל באר שבע וזכו בגביע הטוטו, הודות לשער נגיחה דרמטי של וידאר קיארטנסון בדקה ה-83. אחרי שנתיים וחצי שחונות, סוף סוף תואר למכבי. משחק שמשנה עונה? הזמן יגיד.

ג'ורדי קרויף חגג בסיום, היה ניכר כמה משמעות הייתה לניצחון ולגביע עבור המאמן, השחקנים והקהל. למרות זאת, ההולנדי לא חושב שמדובר בהופעה הטובה ביותר של מכבי העונה: "היו לפחות 3-4 משחקים שלא כבשנו והופענו טוב יותר מהיום, אבל אני כן חושב שהשחקנים הראו היום יותר אופי ואגרסיביות לצד רצון עז לנצח. כשאתה משחק ככה אתה מקבל תגמול, במיוחד לווידאר שהיה הווינר היום".

בכל זאת, קרויף התייחס לערך של הניצחון מבחינה מנטאלית: "ב"ש הייתה מאוד מסוכנת במצבים הנייחים, שם סבלנו מהם. שתי הקבוצות סבלו מעייפות. אני לא חושב שאף מועדון באירופה שיחק כמו ב"ש וכמונו מבחינת כמות משחקים. גביע הטוטו היה אחת המטרות שלנו וזו תרופה קלה להרגשה הרעה שלנו. נחגוג היום, אבל מחר נצטרך להבין שאנו מאחור בהרבה נקודות בליגה ואנחנו חייבים לחזור לליגה. השחקנים משחקים עם הרבה רצון ומחויבות היום אני מרוצה מזה".

כהרגלו, ההולנדי סירב להתייחס למשמעות של ניצחון על ברק בכר: "זה לא עליי או על בכר, אלא שתי קבוצות. זה גמר נחמד ושתי קבוצות שהגיעו לגמר. יש לנו משחק קשה בשני מול בית"ר ונרגיש את הרגליים הכבדות, אבל חייבים להתחיל לנצח בליגה".

קרויף סותם אוזניים לביקורות מחוץ למועדון: "ב-5-6 שנים, המועדון עיצב את עצמו לא להקשיב לרחשים מבחוץ. אנחנו יודעים מה אנחנו עושים, מצפים ליותר. אנחנו מאבדים נקודות בליגה, יש הרבה דברים שאנחנו צריכים לשפר. מחר ננסה לחזור למציאות ולהציב את עצמנו במקום טוב בליגה שוב. אם אגיב לכל דעה מבחוץ לא יהיה לי זמן לעבוד על המגרש, זה אף פעם לא על שחקן או מאמן אלא על המועדון מכבי ת"א, אני שמח בשביל השחקנים מאוד על הניצחון היום".

הדפס