כץ: לא היה לי ספק שנזכה. קפילוטו: לא אירדם השבוע

הפועל חיפה חגגה עד אור הבוקר את הגביע הראשון מזה 44 שנים. קלינגר: "בהארכה היה ברור שזה שלנו". גינסארי לא רוצה להישאר, תמאש תלוי במאמן. פלקושצ'נקו יקבל שדרוג

עינת הירש
עינת הירש  10.05.18 - 07:45
תחילת כתבההפועל חיפה חיה בחלום. אחרי שהשחקנים הניפו את גביע המדינה מול 10,000 אוהדים נרגשים באיצטדיון טדי, הם ירדו לחדר ההלבשה באפיסת כוחות. השילוב של ירידת האדרנלין בתוספת 120 דקות מעייפות במיוחד, כשחלק מהשחקנים נזקקו לזריקות נגד כאבים כדי להמשיך ולתפקד, כמעט והכניע אותם, אבל כשהגיעו לבר השלוותה בתל אביב והאלכוהול התחיל לזרום - החגיגות האמיתיות החלו והשחקנים חגגו עד השעות הקטנות עם אוהדים ועם הצוות המורחב של הקבוצה.

לאחר שהחגיגות הסתיימו, הבעלים יואב כץ יפנה כעת לעבודה הקשה של השארת התלכיד המיוחד של קבוצתו, עליו הוא מדבר כל העונה. כץ מתכוון לפעול באופן מיידי על מנת להשאיר את רוב שחקניו אם לא את כולם, ממש כפי שהצהיר לא פעם. כבר היום הוא צפוי להיפגש עם ראדו גינסארי המולדבי וצפוי להציע לו חוזה משודרג, אך יהיה קשה מאוד להשאירו היות ונכון לעכשיו אינו מעוניין להישאר בקבוצה ולמעשה היה השחקן היחיד שדחה את השיחות על המשך דרכו בקבוצה עד כה.

שחקן זר אחר שהיה בינגו עבור קלינגר הוא גבריאל תמאש. תמאש, או כפי שמכנים אותו "גבי", רואה עצמו כמנהיג לכל דבר, תכונה די נדירה אצל שחקן זר. מעבר לתרומתו על המגרש הוא נוהג להיות קצת שטותניק באימונים, אך מביע דאגה ואכפתיות כלפי חבריו השחקנים, ואף במהלך העונה לא היסס להוציא מכיסו אלף שקלים כשרכש לכל הקבוצה גרביים חדשות של חברת נייקי לאחר שנשמעו תלונות על הגרביים הקצרות שהם מקבלים בהסכם עם הקבוצה.

תמאש, שנעלב עד עמקי נשמתו אמש לאחר שהבין כי רמזו בכלי התקשורת שהוא "מכר" את המשחק אתמול, מאוד רגיש לקבוצה למענה צבע את שערו באדום שחור, ואף לא פעם התגרה ביריבה העירונית במטרה לשלהב את קהל האוהדים של הפועל על מנת להביאם למגרשים במשחקי הדרבי. הבלם הוותיק בספק גדול לעונה הבאה, למרות שכבר סוכמו עימו רוב התנאים. הוא רוצה להבטיח לעצמו קבוצה יציבה עם המשכיות לפני שיחליט אם להישאר בה, כך שבמידה רבה הוא תלוי בהישארותו של ניר קלינגר, כך הבהיר לכץ בארוחת צהריים שיזם עימו לפני זמן קצר.
זר נוסף שצפוי להישאר בקבוצה הוא ריקי מיטרבסקי, עליו מתכוונים לממש את האופציה לעונה הבאה, כשנכון לעכשיו על יוסיפ איבנצ'יץ' צפויים לוותר. גם המגן השמאלי שמואל שיימן לא אמור להמשיך לאחר שסגר לעונה הבאה עם הפועל באר שבע ורוסלן ברסקי צפוי לחזור לקבוצת האם שלו, מכבי תל אביב.

מלבד ארנסטס שטקוס, ראסמוס סיוסטד, גילי ורמוט ועדן בן בסט שמחזיקים בחוזים, גם מקסים פלקושצ'נקו מחזיק בחוזה לשנתיים הקרובות, אלא שבקבוצה מתכננים להאריך לו את משך החוזה היות ומדובר בשחקן בית צעיר ומבטיח ומתכוונים להציע לו שדרוג משמעותי בשכר ל-20,000 שקלים בחודש, בתקווה שזה מה שיעזור להשאירו. לאור העובדה שנשארו 3 משחקים אחרונים, רן קדוש צפוי להיות זה שיפתח בשער עד תום העונה וגם הוא צפוי למצוא קבוצה אחרת בליגת העל בעונה הבאה, בה ישמש כשוער ראשון בליגת העל לאחר שהראה יכולות נהדרות במעט ההזדמנויות שניתנו לו.

שחקנים נוספים עימם יש פערים אך מתכוונים לנסות ולגשר עליהם על מנת שי שימשיכו בעונה הבאה הם ניסו קפילוטו, דור מלול, גל אראל, ואלון תורג'מן. לכל השחקנים יש הצעות מקבוצות אחרות, ופערים מול יואב כץ עליהם ינסו לגשר. גם ניר קלינגר צפוי לשבת עם הבעלים ולקבל הצעה משודרגת וארוכת טווח, כשללא קשר להיותו מועמד לנבחרת ולעתידו בעונה הבאה, הוא כבר מעכשיו בונה קבוצה שתתאים למאבקים באירופה שתמשיך איתו או בלעדיו, כפי שהבטיח ליואב כץ שיעשה.

כפי שהבטיח כץ, לשחקנים ישנה סיבה נוספת לחגוג מלבד התואר הנכסף, שהיא גם מענקים בשל הכרטיס לאירופה, שיתחלקו חצי חצי עם הבעלים כפי שהבטיח להם.
ניסו קפילוטו המאושר אמר בסיום: "אמנם זכיתי בגביע הטוטו עם מכבי תל אביב, אבל לא הייתי משמעותי שם, השנה זכיתי בתואר כשאני כן משמעותי ואין מאושר ממני. הייתי שחקן הרכב כל העונה ואני מרגיש חלק מאוד גדול מהזכייה הזו. אני מאוד אשמח להישאר פה גם בעונה הבאה ומקווה מאוד להסתדר עם יואב מבחינת החוזה כדי שאוכל להישאר. אני מאמין שכל השחקנים ללא החוזה יסתדרו עם יואב, אני מאמין שהוא מבין שאנחנו תלכיד אחד והקבוצה הזו מיוחדת. כשלוקחים גביע רוצים להמשיך את ההצלחה, במיוחד שיש עכשיו אירופה על הפרק. עדיין יש עוד כמה משחקי ליגה, ואז אפשר יהיה לחשוב על רשימה לדיוטי פרי. קשה לי להאמין שאצליח להירדם מהתרגשות בשבוע הקרוב".

ניר קלינגר אמר לאחר המשחק במסיבת העיתונאים: "ההישג של הפועל חיפה אדיר. השמחה היא שמחה אחרת. הייתה שמחה מתפרצת כי היא הייתה כנגד כל הסיכויים. אנדרדוג זה תמיד סיפורים יפים והשמחה הזאת הייתה מהנשמה. שחקנים קיבלו זריקות כדי לשחק וזה לא מובן מאליו. הפועל חיפה ראויה להיות בטופ של הכדורגל. הניצחון הזה לא מקרי. הניסיון שלי במשחק הזה שיחק תפקיד, ידעתי שאם היינו באים עם אמוציות היינו באים להתגונן ולא עשינו את זה, לא נכנענו ללחץ. בהארכה היה ברור שזה שלנו. הגיע לנו לנצח. נתתי ליואב את המילה שלי שאבנה את הקבוצה לעונה הבאה, בלי קשר למה שיהיה עם הנבחרת. אם יואב יסכים לחכות שאראה מה קורה עם הנבחרת, זה יהיה טוב. אני בינתיים מכין את הקבוצה לאירופה בכל מקרה.

"עד היום בצהריים עדן בן בסט ומלול היו בספק, לקחתי בחשבון שמלול יכול היה לצאת אפילו בחימום. היו הפרעות, אבל לשחקנים יש לב ענק. אין לי שחקנים אפורים בסגל. הזכייה שלנו היא בשורה מנטאלית למאמנים שאפשר להגיע להישגים כשיש עבודת צוות".

יואב כץ אמר על העונה הבאה: "ביולי 2017 בחרנו בפינצטה שחקנים. לי לא היה ספק שננצח בגמר בגלל האיחוד והתלכיד שיש לנו בין השחקנים. נעבוד גם בשנה הבאה לעשות תלכיד כזה, אני בטוח שניר יעבוד על זה קשה מאוד. אני לא חושב שבשנים האחרונות הקבוצה לא הצליחה. ב-10 השנים האחרונות אנחנו בליגת העל, הפועל תל אביב נפלה, מכבי נתניה נפלה, בני יהודה נפלה, אנחנו תמיד כאן ונלחמים עם הרבה קבוצות טובות ושרדנו. זכינו בגביע הטוטו ובגביע המדינה, הישגים ממשיים".
הדפס