שיימן: "גול כזה נכנס פעם בעשר שנים"

מגן הפועל חיפה חגג גביע. קפילוטו: המקום שלי בסגל הנבחרת

מערכת אתר ערוץ הספורט  10.05.18 - 16:43
תחילת כתבה

הפועל חיפה לא נרגעת מהזכייה בגביע המדינה. האדומים-שחורים ניצחו 1:3 את בית"ר ירושלים בטדי בתום הארכה והניפו את התואר לראשונה אחרי 44 שנים. שניים מגיבורי הזכייה, שמואל שיימן וניסו קפילוטו, עלו היום (חמישי) לשידור בתוכנית הרדיו של ערוץ הספורט "5 באוויר".

"בליגה השנייה בהולנד נתתי כזאת בעיטה ברגל ימין. זה באמת קורה פעם בעשר שנים", אמר שיימן בפתיחת הראיון.

ניר אמר שלמרות המעבר לב"ש הוא סומך עליך לגמרי.
"אני לא מתרכז במעבר להפועל ב"ש. אני אומר ואמרתי בעבר שאני מרוכז בהפועל חיפה. לקחנו תואר ביחד ועל מה שיהיה בעונה הבאה נדבר בזמן המתאים".

בכל זאת, איך עושים את הניתוק הזה? 
"זה לא מיוחד בשבילי. אני תחת חוזה בהפועל חיפה ואתם רואים איזו עונה עשינו. אולי אני רגיל לזה כי בהולנד היו לך חוזים של שנה ולא ידעת איפה תהיה בעונה הבאה. תמיד יש את הלחץ הזה ואתה צריך לשחק את הכי טוב שלך".

מכמעט ירידת ליגה בהפועל ת"א (שוחרר בינואר) הוכחת שאתה המגן הכי טוב בארץ.
"עברתי שנה וחצי מאוד קשה בהפועל ת"א. חזר לי האושר, ההנאה מכדורגל. זה היה לי מאוד חסר. זה החזיר אותי לחיים. העונה הזאת היא הכי מתוקה שלי בפער גדול. אולי הזימון לנבחרת היה גם הוא רגע של אושר. אלו רגעים שאנצור כל החיים".

לא מיהרת מדי לחתום בב"ש? לא עדיף אירופה?
"אני כל הזמן אומר שמי שרואה אותי ומכיר אותי יודע שאני מחובר לארץ ולמדינה. אני גם לא מחפש אירופה. אולי אסיים את הקריירה בהולנד, אבל אני רוצה לשחק בארץ. כיף למשפחה שלי שבהולנד כשאני משחק שם. אבא שלי היה בא לכל משחק. הם עוקבים אחרי בארץ, כל המשפחה שלי הייתה אתמול במשחק".

מה היו הציפיות שלך בתחילת העונה?
"לא חלמתי על רגעים כאלה. חשבתי רק שלא יהיה מאבק על ירידה ותהיה עונה מוצלחת. הזכויות שמורות לניר קלינגר. למשך עונה, רואים שיש טביעת יד של מאמן. הוא נותן שקט וכשיש סבלנות ונותנים למאמן לעבוד כמה שנים יש תוצאות. מאז שאני פה בארץ לא היה לי מאמן אחד לאורך עונה שלמה. עברתי חמישה מאמנים בהפועל ת"א בעונה אחת".

"אם אני רוצה להיות המגן השמאלי הכי טוב בארץ אצטרך להלחם עם הקבוצה הכי טובה בארץ והמגן השמאלי הכי טוב בארץ. אני מאמין בעצמי. בב"ש יש 40-50 משחקים ואני מאמין שאקבל את הצ'אנס שלי. אם לא, אוכל ללכת לקבוצה כמו הפועל אשקלון ולשחק שם את כל המשחקים".

ניסו קפילוטו אמר: "שמרתי על יציבות במשך כל העונה כמעט. בתפקיד שלי חשובה היציבות ואני שמח שהעונה הזו האירה לי פנים. הבאנו תואר וזו חותמת סופית על עונה גדולה. זה מתוק יותר שבאת ממקום שלא סופרים אותך ולא מצפים. לא ספרו אותנו עד שהבינו למה שאנחנו מסוגלים. כל שבוע עשינו את מה שניר לימד אותנו בכל העונה. שאתה לוקח גביע עם הפועל חיפה זו היסטוריה".

"ברוב העונה אמרו 'הנה הם מפסידים'. אנחנו האמנו וידענו מה אנחנו שווים ולא נתנו לדברים לקלקל. הקבוצות מעלינו אלו קבוצות גדולות עם סגלים מעולים. זה שונה לגמרי ממה שיש בהפועל חיפה. סחטנו את הלימון עד הטיפה האחרונה. אם בתחילת העונה היו אומרים שנהיה במקום הרביעי ומחזיקי גביע זה היה נשמע כמו סנסציה".

איך הרגשת אתמול עם תאמאש?
"במגרש לא שמים לב מי טוב ומי לא. אתה זורם. אם מישהו עושה טעות אתה מחפה עליו. אם אתה עוזר לחבר שלך זה בונוס. עשיתי פשוט את העבודה שלי ולא שמתי לב יותר מידי".

אתה חתום לעונה הבאה?
"עוד לא. היו שיחות ראשונות וזה לא הוביל למשהו רציני. אני רוצה להישאר ומרגיש כאן טוב. יש אירופה בשנה הבאה וזו חוויה. אני חושב שאצטרך לבקש שדרוג שמגיע לי. אני נותן מיליון אחוז בכל משחק. אם לא יהיו הבדלים כה גדולים בהצעות אשמח להישאר בהפועל חיפה. אני רוצה לקבל את מה שמגיע לי. גם בעונה שעברה עשיתי עונה יחסית טובה. הבאנו את הפועל חיפה למקום טוב באמצע, עשינו צעד אחד והשנה עשינו עשרה צעדים קדימה ומגיע לקבל את ההערכה הזו".

"אני אוהב לתת את התשובות במגרש. אני חושב שהמקום שלי בסגל נבחרת ישראל. התאכזבתי גם לפני רומניה ואתאכזב אם לא אקבל זימון לנבחרת מול ארגנטינה. עברתי את כל הנבחרות וחסרות לי הופעות בבוגרים. אני מאוד רוצה להיות בנבחרת".

הדפס