ישראל עלתה למקום ה-30 בדירוג פיפ"א

הניצחון במוקדמות היורו הקפיץ את פרננדז והנבחרת שלושה שלבים. לפני הקופה: מקסיקו זינקה ועברה את ארגנטינה. ברזיל חמישית

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.11 - 12:47
עוד 3 שלבים לאוסף. פרננדז והסוכריה (ניר בוקסנבאום)
תחילת כתבה

נבחרת ישראל עלתה שלושה שלבים למקום ה-30 בדירוג העולמי של פיפ"א שפורסם היום (רביעי). העלייה של לואיס פרננדז ושחקניו היא כתוצאה מהניצחון האחרון על לטביה במוקדמות היורו בתחילת החודש. עם זאת, עיקר העניין בדירוג פיפ"א החדש נוגע לשתי נבחרות בקופה אמריקה.

 • מה-1 ביולי: שידורים חיים ב-5LIVE+ מהקופה אמריקה
 • חדשות, סגלים וקטעי וידאו באיזור הקופה אמריקה שלנו
 • בואו לענות על חידון הקופה אמריקה. הפרס? פלזמה
 • רוצים לצעוק גולללל כמו בקופה? כנסו, יש גם פרסים
 • ארגנטינה, שדורגה במאי במקום החמישי, התרסקה למקום העשירי זאת בשל הפסדים במשחקי ידידות שאליהם עלתה עם סגל מחליף (ניגריה). המרוויחה הגדולה היא הזוכה הטרייה באליפות צפון ומרכז אמריקה, מקסיקו.

  הנבחרת, שתשחק גם בקופה אמריקה, זינקה בעקבות הניצחון על ארצות הברית בגמר לא פחות מ-19 מקומות עד למקום התשיעי ובכך חלפה על פני הארגנטינים, שיארחו את הקופה, שתיפתח ביום שישי הקרוב במשחק מול בוליביה.

  נבחרת דרום אמריקאית נוספת שרשמה ירידה בדירוג היא לא אחרת מאשר ברזיל. הסלסאו ירדו שני שלבים מהמקום השלישי לחמישי ופינו את הדרך לגרמניה ואנגליה. אורוגוואי צנחה מהמקום ה-7 עד ל-18. לואיס סוארס, דייגו פורלאן וחבריהם יוכלו לתקן כבר בחודש הקרוב על אדמת השכנה.

  קרואטיה, יריבת ישראל במוקדמות היורו, עלתה שני שלבים ל-8 ואילו יוון שמרה על המקום ה-11. העשירייה הראשונה: ספרד, הולנד, גרמניה, אנגליה, ברזיל, איטליה, פורטוגל, קרואטיה, מקסיקו, ארגנטינה.

  הדפס