עמאשה קיבל אישור לשחק בנבחרת ישראל

בעקבות פניית ההתאחדות לפיפ"א, אושר לחלוץ מכבי חיפה ללבוש את המדים הלאומיים למרות שהוא אינו מחזיק בדרכון ישראלי. עמאשה הוא נכון להיום מלך השערים עם 12 כיבושים: "חיכיתי לזה זמן רב, נותר לי רק לקוות שיזמנו אותי''

מוטי פשכצקי ואלי סבתי  30.11.11 - 17:14
תחילת כתבה

חיזוק משמעותי לנבחרת ישראל. וויאם עמאשה קיבל הערב (רביעי) אישור ללבוש את המדים הלאומיים, זאת על אף העובדה שהוא אינו מחזיק בדרכון ישראלי. האישור המיוחל הגיע לאחר שההתאחדות לכדורגל פנתה למוסדות פיפ"א, וזו נתנה אור ירוק למהלך.

בשנים האחרונות, למרות רצון הצוות המקצועי, לא ניתן היה לזמן את חלוץ מכבי חיפה לנבחרת ישראל מאחר שאין לו דרכון ישראלי. דרכון הוא תנאי של פיפ"א לרישום במסגרת נבחרות לאומיות, אבל בעקבות הפנייה של ההתאחדות החליטו בפיפ"א להתחשב במקרה המיוחד של עמאשה, ולאפשר לו לשחק בנבחרת גם ללא דרכון. כזכור, עמאשה קיבל את אותו אישור בעבר כשהיה חלק מנבחרת הנוער.

"אני שמח שנמצא הפיתרון לכך שאוכל לשחק בנבחרת ישראל. חיכיתי לאישור הזה הרבה זמן וכמו כל שחקן כדורגל אני רוצה להצליח, להתקדם ולשחק ברמות הגבוהות ביותר", אמר עמאשה לאתר הרשמי של מכבי חיפה. "תודה לכל מי שעזר לי מחיפה ומההתאחדות. במיוחד ליענקל'ה שחר ולאבי לוזון שתמכו ודחפו את הנושא ללא הרף. כעת נותר לי רק לקוות שהמאמן הלאומי יזמן אותי".

אחיו של וויאם, אסעד, התייחס בהתבטאות ראשונה של מישהו ממשפחת עמאשה לסוגיית הנבחרת: "אנחנו מברכים על ההחלטה של פיפ"א. אין ראוי מוויאם להיות שחקן נבחרת. הוא אוהב את הנבחרת ואין לו בעיה לייצג את המדינה שבה הוא חי. אנחנו מאמינים שהוא יתרום הרבה וכולם מאחלים לו בהצלחה. וויאם לא רק מלך השערים, הוא עובד קשה באימונים ובמשחקים והנבחרת יכולה להפיק ממנו הרבה רווח".

"ההתאחדות פעלה ופועלת על מנת שכל שחקן שיכול לעזור לנבחרת ישראל יוכל לעשות זאת. אנחנו שמחים שהצלחנו להשיג את האישור הרלוונטי מפיפ"א עבור וויאם עמאשה, שמוביל את טבלת מלך השערים בליגת העל בימים אלו. המהלך נעשה כמובן על מנת לאפשר למאמן הלאומי, במידה וירצה זאת, לזמן את עמאשה לסגל הנבחרת", אמר היו"ר אבי לוזון.

עמאשה נרכש בקיץ האחרון על ידי מכבי חיפה מהפועל קרית שמונה, ומהרגע הראשון החל לפרוע שטרות. החלוץ מוביל את נכון להיום את טבלת מלך השערים בליגת העל עם 12 כיבושים.

הדפס