פרסום ראשון: גוטמן סיכם כמאמן הנבחרת

מאמן הפועל תל אביב לשעבר נפגש עם יו"ר ההתאחדות אבי לוזון ועם סגנו שטרן חלובה, שהחליטו להעביר את מינויו לאישור ביום שלישי. ניר קלינגר יהיה עוזרו והשניים יעמדו על הקווים מול אוקראינה בפברואר. ירוויח 200 אלף דולרים בשנה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  23.12.11 - 00:12
גוטמן, הנבחרת יוצאת לדרך חדשה
גוטמן, הנבחרת יוצאת לדרך חדשה
פרסום ראשון
תחילת כתבה

יושב ראש ההתאחדות וסגנו שטרן חלובה נפגשו עם אלי גוטמן וסיכמו איתו את התנאים הנדרשים במטרה למנותו למאמן הבא של נבחרת ישראל. השניים מתכוונים להביא את המלצתם למינוי המאמן לאישור מזכירות ההתאחדות כבר ביום שלישי הקרוב.

הצדדים נפגשו במשך כשעתיים, במהלכן גוטמן שטח בפני לוזון וחלובה את משנתו המקצועית והשניים התרשמו מאוד מהמאמן וגישתו. מאמן הפועל תל אביב לשעבר יאמן את הנבחרת כבר במשחק הידידות מול אוקראינה, שייערך בחודש פברואר.

גוטמן ישתכר בתפקידו החדש 200 אלף דולרים בשנה ויזכה למענק בגובה חצי מיליון שקלים נטו במקרה שישראל תצליח להעפיל תחת הדרכתו לטורניר גמר גביע העולם, שייערך בברזיל ב-2014. כפי שפורסם לראשונה כאן באתר, ניר קלינגר ימונה לעוזרו ודרור שמשון יהיה מאמן הכושר, כאשר עדיין לא ברור אם אלכסנדר אובארוב יישאר בתפקיד מאמן השוערים. המזכירות תאשר את המינוי ביום שלישי ותצטרך להחליט אם לאשר גם את החתמת קלינגר כבר עכשיו.

במהלך השבוע האחרון דיברו בהתאחדות על הקמת ועדת איתור כחלק מהליך פורמלי למינוי המאמן הבא, אולם גוטמן נחשב בכל העת למועמד היחיד לתפקיד. כזכור, לפני מספר ימים נמסר רשמית כי המאמן האחרון לואיס פרננדז סיים את תפקידו לאחר שנתיים וחצי בתפקיד, במהלכן לא הצליחה הנבחרת להעפיל ליורו 2012.

גוטמן החל את קריירת האימון שלו בליגות הנמוכות ואת הקפיצה המשמעותית שלו ביצע כעוזרו של שלמה במכבי חיפה, שזכתה בדאבל של עונת 1990/1. בהמשך מונה למאמן ראשי בליגה הבכירה וב-1997 הוביל את הפועל באר שבע לזכיה בגביע המדינה.

הפועל חיפה של אלי גוטמן הייתה האחרונה שאינה שייכת לארבע הגדולות שזכתה באליפות, מבית"ר ירושלים פוטר למרות שהקבוצה רצה בצמרת ולפני שהגיע לקדנציה המוצלחת בהפועל תל אביב (אליפות, שני גביעים והופעה היסטורית בצ'מפיונס) הספיק לעבור גם בליגה בקפריסין, שם הדריך את פראלימני ולימסול.

גוטמן, כאמור, יצעיד את הנבחרת בקמפיין המוקדמות לגביע העולם ב-2014. נבחרת ישראל שובצה לבית ביחד עם פורטוגל של כריסטיאנו רונאלדו, רוסיה, צפון אירלנד, אזרבייג'אן ולוקסמבורג. הקמפיין עצמו יחל ב-7 בספטמבר 2012 במשחק חוץ מול אזרבייג'אן. 4 ימים מאוחר יותר ייערך משחק הבית הראשון, מול רוסיה.

הדפס