טל בן חיים לא יוזמן לנבחרת, גוטמן מתלבט לגבי יוסי בניון

לראשונה מאז עידן ריצ'רד נילסן, הבלם שעדיין מחפש קבוצה לא יצטרף לצמד המשחקים מול לוקסמבורג. אם הקפטן ישחק מול ארסנל, הוא ייכלל בסגל. כיאל וידין יקבלו זימון וגם שכטר ייכנס לרשימה אם יקבל דקות משמעותיות מול רדינג

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.10.12 - 12:45
בלי קבוצה, בלי זימון. בן חיים (ניר בוקסנבאום)
בלי קבוצה, בלי זימון. בן חיים (ניר בוקסנבאום)
תחילת כתבה

אחרי משחקי ליגת העל בשבת הקרובה, מאמן נבחרת ישראל אלי גוטמן יפרסם את הסגל שלו לקראת צמד המשחקים מול לוקסמבורג - ב-12 באוקטובר בחוץ וארבעה ימים לאחר מכן בארץ. גוטמן, שעדיין לא רשם ניצחון כמאמן הלאומי, מודע לעובדה שהנבחרת חייבת ניצחון כפול כדי שהקמפיין, שכבר ספג מכה קשה עם התיקו באזברייג'אן והתבוסה 4:0 לרוסיה בר"ג, לא ייגמר מוקדם מהצפוי.

לראשונה מאז זימון הבכורה לנבחרת, אז נקרא לדגל על ידי ריצ'רד נילסן, הבלם טל בן חיים עשוי שלא לקבל זימון מאחר שטרם חתם במועדון כלשהו. "זה שטל לא מצא קבוצה זו בעיה גדולה בשבילנו", הבהירו בנבחרת. בן שהר, שלא רואה דקות בהרטה ברלין, לא יוזמן.

מעמדו של הקפטן יוסי בניון לא ברור, ואם ישחק בשבת במדי ווסטהאם מול ארסנל הוא כנראה ייכלל שוב בסגל של גוטמן. גם איתי שכטר נמצא באותה הסיטואציה בדיוק, כאשר ההערכה היא שאם חלוץ סוואנזי יקבל דקות משחק משמעותיות מול רדינג בשבת הוא צפוי לקבל זימון נוסף מהמאמן. על פי המסתמן, גוטמן יוותר על שחקנים רבים שלא משחקים באופן קבוע ולא מעט ליגיונרים לא יוזמנו, בהתאם להסקת המסקנות של הצוות המקצועי לאחר שני משחקי הפתיחה המאכזבים.

מתחילת הקמפיין התמודד גוטמן עם מספר בעיות, ונראה כי גם לקראת לוקסמבורג למאמן הלאומי יש כאב ראש לא קטן. ראשית, הביקורת הציבורית על עוזרו יוסי אבוקסיס, שמונה למאמן הפועל ת"א אך בוחר בינתיים שלא להתפטר מתפקידו בנבחרת למרות דרישת חברי מזכירות ההתאחדות. שנית, שחקנים בכירים שלא כשירים במאת האחוזים, כמו ליאור רפאלוב, ערן זהבי ורמי גרשון, שחזרו לאימונים קלים. שני האחרונים לא יזומנו בוודאות לסגל לקראת לוקסמבורג, כיוון שיגבירו את קצב האימונים רק בשבוע הבא. רופא הנבחרת ד"ר מרק רוסנובסקי ומאמן הכושר דרור שמשון, שנמצאים בקשר טלפוני איתם, הבהירו כי הם סקפטיים לגבי האפשרות שיעמדו לרשות הנבחרת במשחקים הקרובים.

הבעיה השלישית איתה מתמודד אלי גוטמן היא העובדה שמספר ליגיונרים לא משחקים באופן קבוע כמו איתי שכטר, דן מורי ואלמוג כהן. מי שצפויים לחזור לסגל הנבחרת הם אביחי ידין ובירם כיאל, שחזרו להתאמן ולשחק בצורה מסודרת.

הדפס