ישראל תקבל 100 אלף דולר ותשחק מול הונדורס בארה"ב

פרסום ראשון: חברה פרטית רוצה שהנבחרת תגיע במאי, לוזון הסכים והשחקנים כבר מילאו טפסים לקבלת ויזה. שכטר לקראת המשחק מול פינלנד. גוטמן שוב תירגל 3 בלמים, עטר נטש את האימון בגלל פציעה בגב

מוטי פשכצקי ושירלי בר דיין  04.02.13 - 23:42
תחילת כתבה

תודו שסיפור כזה מוזר לא שומעים כל יום, בטח שלא במושגים של נבחרת ישראל. חברה פרטית הציעה הערב (שני) להתאחדות לכדורגל 100 אלף דולרים ומימון שהיית הנבחרת בניו יורק וניו ג'רזי, שם ייערך משחק אימון נגד נבחרת הונדורס. היו"ר אבי לוזון שמח על ההצעה וסגר את הנושא. הערב כבר חולקו לשחקנים דפים של משרד ההגירה האמריקאי כדי להכין עבורם ואשרות כניסה  למדינה. אותה חברה פרטית טענה כי אם יימכרו 15,000 כרטיסים, הם יחזירו את ההשקעה. אבי לוזון אישר את הידיעה.

בתוך כך, חודש וחצי לפני המפגש מול כריסטיאנו רונאלדו ופורטוגל, בפני נבחרת ישראל עומדת משימה מידית יותר: ביום רביעי הקרוב שחקניו של אלי גוטמן ייתמודדו מול פינלנד במשחק ידידות שישמש כהכנה האחרונה לרגע האמת. הערב (שני) הנבחרת התכנסה לאימון שכלל גם את כל הליגיונרים, פרט לתומר חמד שנתקע במדריד ויגיע בהמשך.

במהלך האימון תרגל אלי גוטמן מערך של שלושה בלמים, כפי שכבר עשה מול הנבחרת האולימפית במשחק האימון שנערך לאחרונה. פינלנד היא כמובן לא יריבה מהעילית של אירופה, אך כאשר באופן כבר ממתין המפגש מול פורטוגל יתכן שהמאמן הלאומי יהיה מעוניין לתרגל את שחקניו במערך שכזה גם בחזרה הגנרלית. מי שלא התאמנו עם חבריהם הם בירם כיאל ותומר חמד שעדיין לא הגיעו למחנה הנבחרת. ליאור רפאלוב מקלאב ברוז' הצטרף באיחור. מי שלא השלים את האימון היה אלירן עטר, שיצא בשל פציעה בגב. שחקני הנבחרת נפגשו עם כ-120 ילדים מעמותות שונות, ילדים שחוגגים בר מצווה וילדים שנרשמו לפעילות זו בדף הפייסבוק של ההתאחדות. השחנקים חילקו חתימות על גבי גלויות צבעוניות וכן הצטלמו עם הילדים הנרגשים.

בסיום האימון שנערך איתי שכטר התייחס לתחושות בנבחרת: "אנחנו באים למשחק הכנה ולעשות את המקסימום. נתרגל ונראה איפה אנחנו בדיוק עומדים. פורטוגל זו גולת הכותרת אבל כדי להצליח מולה נצטרך להיראות טוב כבר ביום רביעי. צריך להגיד בלב שלם שלנצח את פורטוגל יהיה מאוד קשה אבל שנעשה את הכל". על יכולתו במדי סוונזי מהפרמיירליג הוסיף החלוץ: "נכון ששיחקתי פחות לאחרונה אבל אני חוזר לכושר ונראה טוב. אני מקווה להוכיח את עצמי". בסגל הנבחרת ניתן למצוא כמובן גם את עדן בן בסט ותומר חמד. כשנשאל כיצד יגיב לספסול אפשרי ענה: "אני מקבל באהבה כל החלטה, גם אם אפתח על הספסל. כיף לחזור אחרי 5 חודשים שלא הייתי בארץ".

שכטר כזכור גם עבר בבונדסליגה כאשר שיחק בקייזרסלאוטרן, והגיב על מגמת החזרה לארץ של חלק מהליגיונרים: "לפעמים אתה מגיע לקבוצה בה אתה לא מסתדר ואין לך ימי חסד. לגבי הליגיונרים שחזרו, הם עשו את השיקולים שלהם. אני יודע שבאופן אישי אני אלחם על כל דקה שאקבל בחו"ל. נלחמתי על זה כל כך הרבה, כך שלא אוותר עכשיו. אני מאמין בעצמי ומקווה שלא אחזור לארץ בקרוב".

גם דקל קינן נמצא בסגל הנבחרת ולמרות ההפסד 2:0 במדי מכבי חיפה לבני יהודה בליגה נראה שהבלם כבר מסתכל לעבר המשימה הבאה: "אני במדי הנבחרת והראש כבר לא חושב על בני יהודה. כל משחק במסגרת בינלאומית הוא חשוב ואין ספק שלא יהיה קל. אנחנו רוצים אולי ללמוד עוד שיטה חדשה ולשהות כמה ימים ביחד. יש תחרות על כל עמדה ונגד האולימפית תרגלנו 3 בלמים, כך שנראה שזה נלקח בחשבון כי המשחק מול פורטוגל מאוד מאוד קריטי. יש מקום לשיפור ונעבור עוד אימונים טקטיים. בסופו של דבר המאמן המאמן יחליט באיזה מערך נשחק".

הדפס