במקום חמד המוצהב: ברדה זומן למשחק הנבחרת בצפון אירלנד

חלוץ גנק חוזר למדים הלאומיים. מליקסון אחרי ה-3:3 הדרמטי מול פורטוגל: "רונאלדו היה עצבני? בעיה שלו". שכטר, בניון או עטר עשויים לפתוח ב-11

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  23.03.13 - 16:30
תחילת כתבה

אנשי נבחרת ישראל עדיין לא הצליחו לעכל את אובדן 3 הנקודות בשניות האחרונות של משחק המוקדמות מול פורטוגל. "היינו רגע מניצחון ענק, שהיה גדול אפילו יותר מה-0:5 על אוסטריה", אמרו בנבחרת. המאמן אלי גוטמן היה גאה בשחקניו, אבל ניכרה עליו האכזבה הרבה.

בצוות המקצועי ביקשו שלא להפיל את התיק על דודו אוואט, שהיה אשם בשער השלישי של פורטוגל. "דודו הביא לנו נקודות ואנחנו מפסידים כנבחרת ומנצחים כנבחרת", אמרו בצוות. יו"ר ההתאחדות אבי לוזון היה שבע רצון מהמשחק של השחקנים, אבל נראה שהיה עצבני עם שריקת הסיום. לסובביו אמר: "היינו יכולים לעשות צעד משמעותי לעבר המטרה". בסיום, שוחח עם המאמן הלאומי ופירגן לו על צורת המשחק וההכנה של השחקנים.

הנבחרת תתכנס הערב (מוצאי שבת) בשפיים ותקיים אימון לפני ההמראה בראשון לצפון אילרנד. תומר חמד יחסר בגלל שספג כרטיס צהוב שני ואלי גוטמן זימן במקומו את אליניב ברדה. אחרי המשחק ברדה ויואב זיו נכנסו לחדר ההלבשה ולחצו ידיים לשחקנים. אחד מהשלושה - איתי שכטר, יוסי בניון או אלירן עטר - יחליפו את חלוץ מאיורקה ועושה רושם שיהיה שינוי אחד או שניים נוספים בהרכב מאחר שהמשחק בצפון אירלנד אמור להיות שונה לגמרי. מהראן ראדי וערן זהבי גם בתמונת ההרכב. "צפון אירלנד לא חזקה כמו פורטוגל, אבל היא נבחרת עיקשת ופיזית, יהיה משחק שונה", אמרו בנבחרת.

כריסטיאנו רונאלדו, שקילל במהלך המשחק את מאור מליקסון, סרב להתראיין בסיום, לא התייחס לאלפי האוהדים שהגיעו כדי לצפות בו והצליח להרגיז את שחקני הנבחרת. אחד השחקנים סיפר כי הפנומן הפורטוגלי סרב להחליף חולצה עם שריקת הסיום. "הצלחנו לעשות לו מה שפרגוסון ומאמנים גדולים אחרים לא הצליחו. הוא היה עצבני ומתוסכל", אמר אחד השחקנים. יוסי בניון העלה לאינסטגרם שלו תמונה שלו ושל רונאלדו תחת הכיתוב "שחקן מצוין ואדם נהדר".

אגב, רונאלדו גם התרגז שהדשא לא היה רטוב מספיק ובמהלך המחצית הראשונה, תוך כדי המשחק, אף שוחח עם אלי גוטמן בנושא, כשהאחרון אמר לו: "במזג אוויר כזה גם אם היינו משקים את הדשא שעתיים הוא היה מתייבש".

למספר שחקנים היו טענות לגבי החילופים. תומר חמד, שכבש ובישל לפני שהוחלף, סיפר בסיום כי הרגיש שהוא יכול היה להמשיך. גורם בנבחרת הגיב לטענות: "תומר לא היה צריך להגיד את זה, יש מאמן והוא הקובע".

"אני גאה להיות בנבחרת, כבוד לי לשחק פה עם כל אחד", סיכם מאור מליקסון. "אני מרגיש שהקהל גאה בנו בנו, הם דחפו אותנו קדימה והרגשתי שאני מרחף. היינו כל כך קרובים לתוצאה מדהימה, וחבל. הקשינו על רונאלדו. היה לא קל, אבל עשינו את העבודה. אם הוא התעצבן, זה עניין שלהם".

רמי גרשון, שכבש את ה-1:3, שערו השני בנבחרת (שער הבכורה שלו היה מול מלטה), הוסיף: "זאת אכזבה גדולה, כבר הרגשנו שאנחנו עושים את זה. אי אפשר לתאר כמה שאנחנו מבואסים. זו תחושה ענקית של החמצה, אני עד עכשיו לא מעכל. כשראיתי את הכדור נכנס לרשת הסתכלתי לצדדים, לראות שאולי אני מדמיין. יש לנו עכשיו את צפון אירלנד וצריך לעשות את הסוויץ'. חייבים לנצח את המשחק הזה".
 
"עליתי גבוה, נראה לי שזה היה מעל אלבש. אני רק זוכר שראיתי את הכדור נכנס", שיחזר גרשון, שרץ לקהל אחרי שכבש כשהוא מנשק את סמל הנבחרת. "אני מאוד אוהב את הנבחרת. אני אדם מאוד פטריוטי, אז זה היה בשבילי רגע קסום. חבל שזה לא הביא 3 נקודות".
 
כשנשאל על רונאלדו, השיב שחקן סלטיק: "עשינו את העבודה עליו, אבל גם על השחקנים האחרים של פורטוגל. הגול השני שספגנו היה הפעם הראשונה שלא היינו קרובים אחד לשני. עשינו על רונאלדו עבודה לא רעה בסך הכל, אבל זאת כבר היסטוריה. עכשיו המשחק בצפון אירלנד הוא עוד יותר חשוב".

הדפס