"בייל אימלל את ישראל, הקהל בחיפה השתתק"

בתקשורת הבריטית חגגו את ה-0:3. כריס קולמן: "הצלחנו להפתיע אותם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.03.15 - 09:06
תחילת כתבה

המפלה האדירה של נבחרת ישראל במשחק שהיה יכול לקרב אותה מאוד להופעה ראשונה בטורניר גדול מאז 1970 האפילה, לפחות מבחינתנו, על ההישג הנהדר של נבחרת וויילס, שגם כן נמצאת שנים רבות במדבר (מ-1958 ליתר דיוק) והציגה לראווה את אחד השחקנים הטובים בעולם כיום - גארת' בייל. בבוקר שחקני וויילס והצוות המקצועי נפגשו עם שחקנים במסגרת פרויקט "שער שוויון". האירוע נערך במגרשי אתוס בחיפה. השחקנים השתתפו במשחק עם הילדים, שהגיעו מכל קצוות הארץ. במהלך האירוע הצטלמו השחקנים עם הילדים וחילקו להם חולצות של נבחרת וויילס.

בתקשורת הבריטית התמוגגו מההצגה של כוכב ריאל מדריד, כשב"דיילי מייל", הוא קיבל את הציון הגבוה ביותר מבין שחקני השדה - 8. באופן לא מפתיע, הציון הנמוך ביותר (3) נרשם ליד שמו של איתן טיבי. "המחמאה הכי גדולה שניתנה לוויילס הייתה שעוצמת הרעש שהייתה כ"כ מאיימת בפתיחה הפכה להמהום חלש בדקה ה-50", נכתב.

עוד הוסיפו ב"דיילי מייל": "וויילס גרמה לישראל להיראות עלובה. ככל שהשניות חלפו, חוסר שביעות הרצון מצד האוהדים המקומים גדל והוא היה כמעט בלתי נסבל". ב-"bbc wales" כתבו: "בייל אימלל את ישראל עם תצוגה נהדרת, האוהדים הישראלים השתתקו אחרי ההרחקה של טיבי".

בתקשורת עסקו גם בניצחון הטקטי של כריס קולמן על אלי גוטמן. המאמן הוולשי הפתיע את יריבו כשפתח עם חמישה שחקני הגנה ואיפשר לבייל לנצל את השטחים כדי לשעוט קדימה בהתקפה. "אני לא חושב שישראל ציפתה שנשחק מול ששיחקנו", אמר קולמן על המערך, "הם לא ציפו שנהיה כל כך אגרסיביים בהתקפה".

"אני חושב שהם ציפו שנגיע לפה ונשחק הגנתי במשך 90 דקות", המשיך קולמן, "אז אולי הפתענו אותם, אבל אני לא אבקר את ישראל. לפעמים צריך לתת קרדיט ליריבה. השחקנים היו נהדרים".