נתניהו לנשיא ארגנטינה: "לערוך את המשחק בי-ם"

פרסום ראשון: לאחר המחלוקת על זהות האצטדיון שיארח את מפגש הנבחרות לפני הגביע העולמי, ראש הממשלה במכתב למאקרי: "נערוך את כל ההכנות. אצטדיון טדי יהיה מוכן"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.03.18 - 18:09
תחילת כתבה

סוגיית המיקום של משחק הידידות בין נבחרת ארגנטינה לישראל עדיין לא נפתרה באופן סופי, אבל היום (שלישי) קיבלה עמדת שרת התרבות והספורט, מירי רגב, כי המשחק יתקיים באצטדיון טדי בירושלים, חיזוק. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פנה במכתב לנשיא ארגנטינה, מאוריסיו מאקרי ובו ציין כי הורה לכל הרשויות להתכונן לכך שהמפגש יתקיים בירושלים. כזכור, גם סמי עופר ואצטדיון ר"ג הוזכרו כמועמדים לאחר את ההכנה האחרונה של האלביסלסטה למונדיאל.

"שמחתי לשמוע שנבחרות ישראל וארגנטינה יקיימו משחק ידידות זמן קצר לפני פתיחת הגביע העולמי בעוד אנחנו חוגגים את יום ההולדת ה-70 למדינה", כתב נתניהו למאקרי, "הנחתי את כל הרשויות הרלוונטיות לבצע את ההכנות לכך שהמשחק יתקיים בירושלים, בירתנו הנצחית. אני חוזר על כך שזה יהיה כבוד גדול לארח את הנבחרת שלך. זה יהיה עונג לארח אותך בירושלים ולאשרר את הידידות בין שתי המדינות. מקווה לראות אותך בקרוב".

יש לציין כי נתניהו מצדד ברצונה של שרת התרבות והספורט, מירי רגב, לערוך את המשחק בירושלים ובניגוד לרצונו של שר האוצר, משה כחלון, להביא את ארגנטינה לחיפה

כזכור, לפני כשלושה שבועות פרסמנו לראשונה כי ליונל מסי וחבריו לנבחרת ארגנטינה יתמודדו מול ישראל במשחק ההכנה האחרון לפני היציאה לרוסיה לגביע העולמי. המשחק יתקיים ב-9.6. בכל מקרה, עד אז כבר צפוי להיות מאמן לנבחרת הישראלית. גם בארגנטינה אישרו את הידיעה וכתבו: "ארגנטינה תעשה עצירה בתל אביב לפני שהיא פוגשת את איסלנד במשחק הראשון ברוסיה".

כפי שפרסמנו, על פי ההסכם בין הצדדים, מסי צפוי לשחק לפחות 60 דקות, כאשר סכום הבאתה של ארגנטינה לישראל מוערך בכשלושה מיליון דולר. ישראל היא לא היחידה שרצתה לשחק מול ארגנטינה במסגרת ההכנה של האלביסלסטה למונדיאל ברוסיה. גם אזרבייג'אן רצתה לראות את סוללת הכוכבים מתארחת אצלה, אבל ישראל הקדימה את המדינה ממרכז אסיה.

הדפס